Skandal na MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Lim Eun-soo oskarża rywalkę o celowe zranienie podczas rozgrzewki [WIDEO]

Koreanka Lim Eun-soo oskarża Amerykankę Mariah Bell o celowe zranienie jej w łydkę podczas rozgrzewki. Obydwie zawodniczki startują w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Japonii.
Zobacz wideo

Obydwie łyżwiarki znajdowały się na lodowisku w trakcie rozgrzewki. Gdy 16-letnia Koreanka znajdowała się blisko bandy, ze znacznie większą prędkością nadjechała Amerykanka, która trafiła młodszą zawodniczkę w łydkę.

O całej sytuacji poinformował menedżer poszkodowanej. - Mariah Bell z dużą prędkością zbliżyła się do wolno jadącej przy bandzie Lim i niespodziewanie kopnęła ją łyżwą w łydkę. Nie przeprosiła, po prostu kontynuowała zajęcia - powiedział agencji AFP.

 

Lim Eun-soo musiała skorzystać z pomocy medycznej, ponieważ miała rozciętą skórę. Zdaniem jej menedżera, dokuczanie, a wręcz dręczenie ze strony Amerykanki trwa już od wielu miesięcy. Cała sprawa została zgłoszona do Międzynarodowej Unii Łyżwiarstwa, która uznała, że nie ma żadnych przesłanek, by ukarać Amerykankę z powodu celowego działania. Koreanka wróciła, by zaprezentować się w programie krótkim, po którym znajduje się na 5. miejscu, a Bell jest klasyfikowana pozycję niżej.

Więcej o: