Biathlon. PŚ w Soldier Hollow. Herrmann najlepsza w biegu pościgowym, kolejny świetny występ Polek

Denise Herrmann zwyciężyła w rozgrywanym dziś biegu pościgowym w Soldier Hollow. Drugie miejsce zajęła również Niemka Franziska Hildebrand. Podium uzupełniła Kaisa Makarainen. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazały się obie Polki, które ukończyły zawody w czołowej dziesiątce.

Do biegu pościgowego jako pierwsza przystępowała zwyciężczyni czwartkowej rywalizacji Marte Olsbu Roiseland. Norweżka dziś jednak nie była wystarczająco skuteczna (4 pudła), aby zdobyć kolejne podium w sezonie – ostatecznie spadła tuż za nie. Z triumfu w zawodach Pucharu Świata mogła cieszyć się Denise Herrmann. Niemiecka biathlonistka zaatakowała z siódmej lokaty i mimo dwóch pomyłek na strzelnicy, udało jej się odnieść trzecie zwycięstwo w karierze. Na drugiej pozycji była trzecia w sprincie Franziska Hildebrand. Druga z Niemek po ostatniej wizycie na strzelnicy i jedynej karnej rundzie dziś wybiegła na trasę jako liderka. Znacznie słabsza dyspozycja biegowa od formy w tej specjalności Herrmann zdecydowała o ukończeniu zawodów 31-latki właśnie na 2. lokacie. Na podium stanęła również Kaisa Makarainen, która trzy razy myliła się na strzelnicy. Na piątym miejscu znalazła się dziś Anastazja Kuzmina (4 pudła). Słowaczka przegrała rywalizację o czwartą pozycję na ostatniej prostej z Roiseland.

Bardzo dobry występ Polek

Na szóstej lokacie została sklasyfikowana Lisa Vitozzi. Włoszka dwukrotnie pudłowała. Monika Hojnisz zajęła dziś siódme miejsce. Polka jeszcze po dwóch bezbłędnych strzelaniach liczyła się w walce o wygraną. Niestety trzy błędy w pozycji stojącej przekreśliły szanse Hojnisz nawet na podium. Niemniej to kolejny bardzo dobry występ zawodniczki znajdującej się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019. Cieszy także postawa Kamili Żuk. Reprezentantka biało-czerwonych na pierwszych dwóch strzelaniach zaliczała po jednej karnej rundzie, ale na stojaku 21-letnia biathlonistka była bezbłędna i ostatecznie ukończyła bieg pościgowy na 8. miejscu. W czołowej dziesiątce znalazły się również: Veronika Vitkova i Celia Aymonier.

Największe awanse względem biegów sprinterskich zaliczyły: Marketa Dawidowa z 32. na 12. lokatę, Nicole Gontier z 39. na 18. miejsce oraz Franziska Preuss z 50. na 28. pozycję. Najgorzej dziś strzelały: Dorothea Wierer (8 pudeł), przez co Włoszka straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Lisy Vitozzi, Tiril Eckhoff (7 pomyłek na strzelnicy) i Susanna Meinen (7 karnych rund).