Puchar Europy FIS w Białce Tatrzańskiej. Tokarczyk i Karpiel-Bułecka o przygotowaniach do rywalizacji z narciarską i snowboardową czołówką

15 i 16 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w ramach Garmin Winter Sports Festival 2019, odbędą się zawody Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Po raz pierwszy w historii narciarze i snowboardziści z Polski będą mieli okazję rywalizować w imprezie sportowej tej rangi przed własną publicznością.
Zobacz wideo

- Start w Pucharze Europy FIS w Białce Tatrzańskiej ma dla mnie ogromne znaczenie. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony. To priorytet, ale nadal będę walczył o jak najlepsze wyniki na arenie europejskiej i światowej. Wymaga to ode mnie ciągłej gotowości i utrzymania formy. Czekają mnie treningi na siłowni, na śniegu i gimnastyka – komentuje Piotr Tokarczyk, mistrz Polski, medalista zawodów pucharu Europy w konkurencji Big Air i zdobywca drugiego miejsca w czasie Garmin Winter Sports Festival w 2018 roku.

W przypadku narciarzy oczy zwrócone będą na Szczepana Karpiela-Bułeckę, wielokrotnego zdobywcę tytułu mistrza Polski. Zakopiańczyk kilkukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w czasie Garmin Winter Sports Festival (wcześniej organizowanych pod nazwą Polish Freeskiing Open) – zawodów, które od lat przyciągają do Polski sportowców z całej Europy.

- Sporo czasu spędzę na pewno w Austrii, we Flachauwinkl. Znajduje się tam świetny snowpark, panuje bardzo dobra atmosfera i nie brakuje śniegu. Można powiedzieć, że „osiedliłem się tam” – Karpiel-Bułecka opowiada o przygotowaniach do tegorocznego startu.

- Zorganizowanie Pucharu Europy FIS na Podhalu z pewnością wpłynie na poziom sportowy rywalizacji, a co za tym idzie na - jej atrakcyjność dla publiczności. W Polsce nie ma wielu okazji, by wziąć udział w wydarzeniu tej rangi w sportach zimowych, więc warto być z nami – kontynuuje najlepszy polski freeskier i zaprasza miłośników sportów zimowych do Białki Tatrzańskiej.

Narciarski Puchar Europy FIS w konkurencji Big Air wystartował 16 stycznia w austriackim Kreichbergu. Później zawodnicy będą rywalizować w prowansalskim Vars i St. Anton w Austrii, a w połowie lutego zawody odbędą się w Polsce. Do końca sezonu rozegrane zostaną również zawody Szwajcarii i Niemczech.

Co ciekawe, Białka Tatrzańska to jedyne miejsce – obok Kreichbergu i Davos – w którym publiczność może podziwiać w akcji zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów rywalizujących w Pucharze Europy FIS. Na snowboardowy cykl składa się jedenaście startów, zawody odbywają się we Francji, Szwajcarii, Austrii, Polsce i Rosji.

Snowboardowy Big Air zadebiutował na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 r., a w czasie ZIO 2022 w Pekinie, na dużej skoczni ewolucje zaprezentują również narciarze. Dla młodych sportowców z całego świata zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stają się naturalną ścieżką kariery, przepustką do startu na Olimpiadzie.

Więcej informacji: www.wsfest.pl, https://www.facebook.com/events/114780626127467/ oraz www.instagram.com/wintersportsfestival.

Więcej o:
Copyright © Agora SA