PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz słabo strzelała. Dopiero trzecia dziesiątka

Kaisa Makarainen odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji w Pokljuce. Monika Hojnisz zajęła dwudzieste pierwsze miejsce.

Kaisa Makarainen odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji w Pokljuce. Finka tym razem była najlepsza w biegu pościgowym. Na drugiej lokacie uplasowała się Dorothea Wierer, a na trzeciej Paulina Fiałkowa. 21. miejsce zajęła Polska Monika Hojnisz. 

Makarainen nie dała szans

Bieg pościgowy kobiet zakończył rywalizację biathlonistów w inaugurujących zawodach Pucharu Świata 2018/2019 w Pokljuce. Na trasę jako pierwsza ruszyła Kaisa Makarainen, która ani przez moment nie pozwoliła zbliżyć się rywalkom do siebie. Finka zaprezentowała kolejny świetny bieg, a na strzelnicy była bezbłędna. Bardzo dobra forma na trasie oraz celność pozwoliły odnieść 35-latce dwudziestą piątą wiktorię. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej cyklu Dorothea Wierer, która w sprincie przegrała także tylko z Kaisą. Włoszka również nie pomyliła się dziś na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła na mecie ostatecznie 41,3 s. Podium uzupełniła reprezentantka Słowacji – Paulina Fiałkowa (+59,2 s).

Tuż za czołową trójką została sklasyfikowana Liza Vitozzi (+1:01,5), która na ostatnim okrążeniu przegrała walkę o podium z Fiałkową. Jednak i Włoszka, i Słowaczka poprawiły swoje pozycje ze sprintu. Piątkę zamknęła Marte Olsbu Roeiseland – pierwsza zawodniczka z pudłem. Norweżka straciła do Makarainen 1:22,1 s. Szóste miejsce zajęła Clare Egan, siódme Irina Kryuko, ósme Irina Starykh, dziewiąte Franziska Preuss, a dziesiąte Jewgienia Pawlowa.

Hojnisz w trzeciej dziesiątce

Monika Hojnisz tym razem była dwudziesta pierwsza. O spadku zdecydowały dwa pudla na trzecim i jedno na czwartym pobycie na strzelnicy. W sobotę Polka strzelała znacznie lepiej. Hojnisz jednak dobrze pobiegła i miała szansę poprawić o kilka lokat pozycję zajętą w sprincie. Kinga Zbylut została sklasyfikowana na pięćdziesiątej drugiej lokacie. Druga z reprezentantek biało-czerwonych zanotowała cztery karne rundy.

Klasyfikacja generalna PŚ w biathlonie:


1. Dorothea Wierer (Włochy) 144 pkt
2. Kaisa Makarainen (Finlandia) 131
3. Paulina Fialkova (Słowacja) 129
4. Lisa Vittozzi (Włochy) 121
5. Monika Hojnisz (Polska) 104
6. Julija Dżima (Ukraina) 98
7. Franziska Preus (Niemcy) 95
8. Irina Starych (Rosja) 92
9. Iryna Krjuko (Białoruś) 87
10. Julia Simon (Francja) 78

Więcej o: