Sport.pl

Aleksandr Zubkow "mistrzem olimpijskim na terytorium Federacji Rosyjskiej"

Aleksander Zubkow - bobsleista pozbawiony za doping medali z igrzysk w Soczi - został uznany "mistrzem olimpijskim na terytorium Federacji Rosyjskiej." Taką decyzję podjął sąd miejski w Moskwie.

Aleksander Zubkow - dwukrotny złoty medalista igrzysk w Soczi w bobslejowych dwójkach i czwórkach - został pozbawiony tytułów oraz dożywotnio zdyskwalifikowany w listopadzie zeszłego roku. Decyzję podjętą przez MKOl później utrzymał jeszcze sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie, do którego Zubkow się odwoływał. Wszystko oczywiście przez doping i fałszowanie próbek na rosyjskich igrzyskach.

W kwestii medali rosyjskiego bobsleisty nietypową decyzję podjął sąd miejski w Moskwie. Nietypową, bowiem uznał Zubkowa za "mistrza olimpijskiego na terytorium Federacji Rosyjskiej." 44-latek we własnym kraju, gdzie decyzje MKOl i Sądu Arbitrażowego uznano za niewiążące, może więc chodzić i szczycić się dwoma złotymi medalami wywalczonymi w nieczysty sposób podczas IO w Soczi. Poza granicami Rosji jego osiągnięcia nie są uznawane. Mówiąc krótko - Zubkow jest samozwańczym mistrzem olimpijskim.

Zubkow, który zimą 2014 roku był chorążym reprezentacji Rosji, będzie pobierał stypendium dla mistrzów olimpijskich. Przyznane przez Władimira Putina honorarium wynosi 32 tys. rubli (niecałe dwa tys. złotych).

Więcej o:
Komentarze (30)
Aleksandr Zubkow "mistrzem olimpijskim na terytorium Federacji Rosyjskiej"
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 14 razy 10

  Nie możemy być gorsi. Lada moment któryś z "niezawisłych", prawych i sprawiedliwych polskich sądów orzeknie prawomocnie, że Jarosław Kaczyński jest dożywotnią Miss World.

 • miszogun

  Oceniono 10 razy 8

  Mamy olimpiady, paraolimpiady, to co za problem zrobić rusooolimpiadę.

 • poszukiwany

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo, pisuary czerpią pełnymi garściami z doświadczeń Moskwy. Po to jest potrzebna reforma sądownictwa. Narodowe sądy, wyśpiewają nam wszystko, na co prezes ma ochotę.

 • tenare

  Oceniono 4 razy 4

  Ponieważ nie udowodniono Zubkowi zarzucanych mu przez MKOL czynów, Zubkow wystąpił do sądu miejskiego w Moskwie o wypłatę przez Rosję stypendium na mistrzów olimpijskich.

  Rosyjski sąd nie ogłosił Zubkowa "mistrzem olimpijskim na terytorium Federacji Rosyjskiej" tylko nakazał Federacji Rosyjskiej wypłatę stypendium.

  Rusofoby manipulują informacją, bo przedmiotem rozprawy w sądzie miejskim w Moskwie były pieniądze, a nie "mistrzostwo" i "ogłaszanie mistrzem".

 • tenare

  Oceniono 6 razy 4

  W odwecie sąd miejski na Żoliborzu uzna Jarosława Królem Złotym na terytorium Żoliborza.

 • wujekdolf

  Oceniono 9 razy 3

  a ruskie dalej chleją na umór i dochodzą do coraz dziwniejszych "faktów".

 • dante_waw

  Oceniono 8 razy 2

  Jeszcze trzeba druzyne pilkarska Rosji, uznac za zwyciezcow mundialu na terytorium Federacji Rosyjskiej :)

 • abcacy

  Oceniono 5 razy 1

  Można, można. Od dzisiaj prosze mnie tez nazywac mistrzem Olimpijskim w mim domu. Aby byli ciekawiej to dodam, że w skakach narciarskich. Czekam na reklamadawcow.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 4 razy 0

  No, teraz tylko ogłosić reprezentację Rosji w kopaną za mistrzów świata, co ja mowię - wszechświata. Duma narodowa rośnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX