Nieoficjalnie: Andreas Felder nowym trenerem austriackich skoczków

Andreas Felder zostanie nowym trenerem austriackich skoczków narciarskich. Informację przekazał na swoim Facebooku Alexander Pointner, czyli były trener Austrii. Informacja jest o tyle zaskakująca, że nie jest to trener ze światowego topu.

Austriacy podjęli decyzję, że Andreas Felder będzie nowym szkoleniowcem pierwszej reprezentacji tego kraju. Informacją podzielił się Alexander Pointner na swoim profilu na Facebooku. Felder to były skoczek narciarski, który w swoim dorobku ma takie osiągnięcia, jak wicemistrzostwo olimpijskie w drużynie (1992) oraz zdobycie Pucharu Świata w sezonie 1990/1991.

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego Felder w latach 1995/1997 był trenerem reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Zajmował się także prowadzeniem reprezentacji Niemiec w kombinacji norweskiej. Ostatnie lata zajmowało mu szkolenie austriackich skoczkiń. 

Kandydatura Feldera przewijała się od zwolnienia Heinza Kuttina. Austriacka federacja nie potwierdziła jeszcze tych informacji. 

Kuttin zrezygnował po fali hejtu

Na początku kwietnia Heinz Kuttin zrezygnował  pracy na stanowisku trenera reprezentacji Austrii. Informację potwierdził prezydent tamtej federacji. Za Austrią najgorszy sezon od lat. Podopieczni Heinza Kuttina ani razu nie wygrali zawodów, a ostatni raz taka sytuacja miała miejsce dokładnie 18 lat temu. Dodatkowo austriaccy skoczkowie wrócili z igrzysk bez choćby jednego medalu, a w Turnieju Czterech Skoczni zanotowali najgorsze wyniki od ponad 40 lat.

Kibice mieli dość i już styczniu żądali odejścia Heinza Kuttina. Trener miał jednak pełne poparcie federacji i zapewnienie, że wypełni obowiązujący do 2019 roku kontrakt. Tak się jednak nie stało, bo Kuttin sam postanowił zrezygnować z pełnienia swojej funkcji, a swoją decyzję motywował zaszczuciem i utratą dobrego imienia.

- Był zniesławiany, atakowana była także jego rodzina. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi i proszę media, by brały to pod uwagę - mówił prezes OSV Peter Schorcksnadel.

Carlitos, najlepszy strzelec ekstraklasy, w "Wilkowicz Sam na Sam": Czy to jakaś ujma, że ktoś przyszedł z hiszpańskiej trzeciej ligi i strzela gole w Polsce? Najlepsi piłkarze świata też zaczynali nisko