Skoki narciarskie. Nowi skoczkowie w kadrze B

Maciej Maciusiak został nowym trenerem kadry B polskich skoczków. Do tej pory trenował juniorów. Wraz z nim do drugiej kadry przejdą Tomasz Pilch, Bartosz Czyż i Paweł Wąsek - informuje Onet.

Ta trójka dołączy do Klemensa Murańki i Aleksandra Zniszczoła. Przyszłość innych jest na razie nieznana. Całość na stronie Onetu.

Pilch w minionym sezonie dwukrotnie wygrywał konkursy w Pucharze Kontynentalnym, raz był drugi. Na mistrzostwach świata juniorów zajął czwarte miejsce i jest jedną z największych nadziei polskich skoków. Został nawet powołany na austriackie konkursy Turnieju Czterech Skoczni.

Od tej pory kadry A i B mają bliżej ze sobą współpracować. Ma to polepszyć stan kadry B, która jest największą bolączką polskich skoków.

Maciusiak zastąpił Czecha Radka Zidka. Juniorów poprowadzi za to Wojciech Topór. Jest to część autorskiego planu Stefana Horngachera i Adama Małysza, który ma pomóc w odbudowie zaplecza polskich skoków. Więcej tutaj >> 

Z kadrami A i B ma ściśle współpracować dr Harald Pernitsch odpowiadający za przygotowanie motoryczne skoczków. To jeden z ojców ostatnich sukcesów.