Skoki narciarskie. Stefan Horngacher zostaje z Polską! Austriak przedłuży umowę o rok

W czasie wieczornego, sobotniego spotkania w Kranjskiej Gorze Apoloniusz Tajner, Adam Małysz i Stefan Horngacher dopięli wszystkie elementy współpracy na najbliższy rok. Cała trójka szybko doszła do porozumienia i Austriak pozostanie na stanowisku trenera.

Sobotnie spotkanie z Horngacherem trwało zaledwie 40 minut. Wszystko zostało już ustalone wcześniej. Apoloniusz Tajner zapewnił trenerowi, że ten dostanie wszystko, co będzie potrzebował. Horngacher oczywiście zgodził się na warunki zaproponowane przez PZN.

Umowa została przedłużona zaledwie o rok. Początkowo PZN optował za czteroletnią umową, ale Horngacher i jego małżonka nie chcieli aż tak długiego kontraktu. Trener doskonale wie, że presja w polskich skokach jest ogromna. Ma również świadomość, że po pewnym czasie współpraca może się wypalić, a on sam nie chciał naciągać federacji na większe koszty.

Jeszcze w piątek szkoleniowiec mówił mediom, że do ostatecznych rozmów jak na razie nie doszło. W Pjongczangu Horngacher postawił pewne warunki, które mają pozwolić biało-czerwonym na jeszcze większy rozwój.

Jednocześnie trener już zaplanował przygotowania do kolejnego sezonu. Austriak sam przyznał, że w przyszłą środę startują przygotowania do następnego Pucharu Świata.

Więcej o: