PŚ w skokach. Kibice nie lubią drużynówek. Ile ich będzie w przyszłym sezonie?

Wielu kibiców narzeka na zbyt dużą liczbę konkursów drużynowych w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W przyszłym sezonie może ich być nieco mniej.

Osiem konkursów drużynowych zaplanowano w sezonie 2017/2018. Do tego oczywiście rywalizacja zespołowa na igrzyskach olimpijskich i w czasie mistrzostw świata w lotach. W czasie mijajmcego sezonu rozegrano w sumie 26 konkursów indywidualnych oraz aż dziesięć drużynowych.

Wielkim zwolennikiem tego typu rywalizacji jest jednak Walter Hofer, który od lat zarządza Pucharem Świata. Prognozowany kalendarz na sezon 2018/2019 mówi, że FIS w kolejnym sezonie FIS planuje także osiem drużynówek. Wiele wskazuje jednak na to, że w oficjalnym kalendarzu może być o dwa mniej. 

Planowane również osiem, ale...

W sezonie 2017/2018 drużynówki w ramach PŚ zorganizowano w Wiśle, Kuusamo, Titisee-Neustadt, Zakopanem, Lahti, Oslo, Vikersund i w Planicy. Sześć z nich wygrali Norwegowie, a po jednym zwycięstwie odnieśli Polacy i Niemcy

W prywatnych rozmowach członkowie FIS-u również zauważają zbyt dużą liczbę tego typu rywalizacji - Prawdopodobnie zrezygnujemy z drużynówki w Kuusamo. Już we wstępnym kalendarzu jej nie ma, ale mamy takie zdanie, ze trzeba trochę przystopować. Oglądalność też jest mniejsza. Zobaczymy jeszcze, jak będzie z Willingen - słyszymy. 

Willingen znów z dwoma indywidualnymi?

We wstępnym kalendarzu na sezon 2018/2019 pojawiła się rywalizacja drużynowa w Willingen. Niemcy chcieliby jednak zrezygnować z rywalizacji krajów na rzecz konkursu indywidualnego. Dodatkowo dalej chcą rozgrywać turniej Willingen Five.

Ostateczne decyzje będą zapadać na corocznym kongresie kongresie FIS-u. Ten zaplanowano w greckim Costa Navarino w dniach 13-19 maja. Właśnie wtedy poznamy oficjalny kalendarz na sezon 2018/2019.