Skoki narciarskie. Wiemy, kto wystartuje w ostatnim konkursie PŚ

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot mają pewny udział w ostatnim konkursie Pucharu Świata, który w niedzielę odbędzie się w Planicy.

W ostatnim konkursie Pucharu Świata weźmie udział 30 najlepszych skoczków według klasyfikacji generalnej pucharu świata. Z reprezentantów Polski do konkursu nie udało się dostać tylko Jakubowi Wolnemu, który w piątek był 30. i nie był w stanie wskoczyć do czołowej trzydziestki PŚ. Sezon zakończy na 36. lokacie z dorobkiem 72 punktów.

Liderem PŚ jest oczywiście Kamil Stoch, który ma już pewną Kryształową Kulę. Polak przed ostatnim konkursem indywidualnym ma 1343 punkty i 313 punktów przewagi nad drugim Richardem Freitagiem z Niemiec. Na trzeci miejscu jest Daniel Andre Tande, który do Polaka traci aż 418 punktów.

Dawid Kubacki jest ósmy w klasyfikacji generalnej PŚ (ma 623 punkty), Stefan Hula 13. (410 punktów), Piotr Żyła 14. (399 punktów), Maciej Kot 22. (249 punktów) - wszyscy mają pewny udział w niedzielnym konkursie w Planicy.

Ostatnim zawodnikiem, który zakwalifikowała się do ostatnich zawodów w sezonie jest Słoweniec Timi Zajc (30. miejsce, 88 punktów).

Przed nami jeszcze dwa dni zimowego skakania. W sobotę o 9.00 początek serii próbnej, a o 10.00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Ostatni konkurs sezonu w niedzielę o 10.00 - weźmie w nim udział 30 najlepszych skoczków (według klasyfikacji generalnej PŚ). Początek serii próbnej godzinę wcześniej.

Więcej o: