Planica 7. Kamil Stoch na drugim miejscu

Kamil Stoch dzięki zwycięstwu w piątkowym konkursie zmniejszył stratę w klasyfikacji Planica 7 do prowadzącego Johanna Andre Forfanga.

W tym roku rywalizacja w Planicy toczy się o dodatkową stawkę. Organizatorzy przygotowali 20 tysięcy franków szwajcarskich dla skoczka, który uzyska najwyższą notę złożoną ze wszystkich siedmiu oficjalnych, punktowanych skoków w ten weekend. Na turniej Planica 7 złożą się: start w czwartkowych kwalifikacjach, w obu seriach konkursowych w piątek, obu seriach sobotniej "drużynówki" i obu seriach niedzielnego finału sezonu.

Po piątkowym konkursie Kamil Stoch zajmuje w klasyfikacji Planica 7 drugie miejsce. Polak zebrał do tej pory 672 punkty. Do lidera Andre Forfanga traci zaledwie 23,6 punktu. Za Polakiem jest inny Norweg  - Robert Johansson (653,9 punktów).

W czołowej dziesiątce Planica 7 jest jeszcze Dawid Kubacki - on z dorobkiem 644,5 punktu zajmuje siódme miejsce.

W sobotę o 9.00 początek serii próbnej, a o 10.00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Ostatni konkurs sezonu w niedzielę o 10.00 - weźmie w nim udział 30 najlepszych skoczków (według klasyfikacji generalnej PŚ). Początek serii próbnej godzinę wcześniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.