PŚ w Planicy. Kolejne zwycięstwo Kamila Stocha!

Kamil Stoch po raz kolejny udowodnił swoją klasę! Polak wygrał przedostatni indywidualny konkurs sezonu w Planicy po skokach na 245 i 234 metry!

Kamil Stoch zanotował fenomenalny skok na odległość 245 metrów w pierwszej serii i ukończył ją na pierwszym miejscu. Odrobił także dużą stratę do Johanna Andre Forfanga w klasyfikacji Planica 7.

W konkursie wystartowało pięciu Polaków (bez Piotra Żyły, który nie przebrnął kwalifikacji), a do drugiej serii nie awansował tylko Maciej Kot. Skoczył on 200 metrów i zabrakło mu jedynie 0,7 pkt.

W serii finałowej Kamil Stoch potwierdził swoją dominację. Polak uzyskał odległość 234,5 metra i wyprzedził Johanna Andre Forfanga. Na trzecim miejscu ukończył Stefan Kraft.

Pozostali Polacy nie spisali się na miarę swoich możliwości. Dawid Kubacki był 9., Stefan Hula 22., a Jakub Wolny 30.

Stoch już wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W cyklu Planica 7 plasuje się na drugiej pozycji ze stratą 23,6 pkt do prowadzącego Forfanga.

W sobotę o 9.00 początek serii próbnej, a o 10.00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Ostatni konkurs sezonu w niedzielę o 10.00 - weźmie w nim udział 30 najlepszych skoczków (według klasyfikacji generalnej PŚ). Początek serii próbnej godzinę wcześniej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.