Skoki narciarskie. Adam Małysz: Kamil Stoch nie wspomina o końcu kariery

- Może to źle brzmieć, że Kamil ciągnie polskie skoki, ale taka zawsze jest rola lidera - powiedział Adam Małysz o Stochu w rozmowie ze skijumping.pl.

Stoch ostatnio wygrał turniej Raw Air oraz zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma już 30 lat i ostatnio w rozmowie ze Sport.pl Wojciech Fortuna przewidywał, że już za dwa lata może zakończyć karierę >>

Co na to Małysz? - 30 lat to nie jest zła sytuacja w wieku skoczka narciarskiego. Wiadomo, iż górny wiek dla skoczka to 34-35 lat, ale ta bariera się przesuwa. Teraz skoczkowie kończą kariery w wieku 35-36 lat, a niekiedy i później. Są też ewenementy jak Noriaki Kasai, który nie zamierza odkładać nart na bok. Kamil jest doświadczonym sportowcem, ale nie można mówić, że starym. Kamil nie wspomina o końcu kariery. Już ma plany względem przyszłego sezonu.

- Oby Kamil jak najdłużej kontynuował swoją karierę, chociażby mając na uwadze całą przyszłość skoków narciarskich w Polsce. To jest nam bardzo potrzebne. Może to źle brzmieć, że Kamil ciągnie polskie skoki, ale taka zawsze jest rola lidera. Łatwiej jest pracować czy przyciągać młodzież. Teraz pojawiło się zapewnienie ze strony ministra sportu, iż przebudowany ma zostać kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem. Są na to pieniądze, więc łatwiej będzie wszystkim ludziom, którzy kochają ten sport i zależy im na jego dalszym rozwoju. Całość na stronie skijumping.pl >>

Ostatnie konkursy w tym sezonie odbędą się w słoweńskiej Planicy. 23 i 25 marca odbędą się konkursy indywidualne, natomiast 24 marca konkurs drużynowy.