P¦ w skokach. Adam Małysz komentuje triumf Kamila Stocha

- Tego się nie da wręcz opisać. To jest prawdziwy mistrz. Go¶ciu, który zdobył wszystko w tym momencie. Jest mistrzem nad mistrzami - powiedział Adam Małysz w rozmowie z TVP o Kamilu Stochu.

Stoch zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata i wygrał Raw Air. W tym sezonie okazał się najlepszy również w Turnieju Czterech Skoczni wygrywaj±c wszystkie konkursu, zdobył wicemistrzostwo ¶wiata w lotach, mistrzostwo olimpijskie na dużej skoczni i br±zowe medale M¦ w lotach oraz na igrzyskach z drużyn±.

- Przeżywali¶my ten konkurs na dole, nie było to łatwe. Przewaga Kamila była bardzo duża, ale to jest sport, nigdy nic nie wiadomo - powiedział Małysz. Stoch przed ostatnim konkursem Raw Air miał 55,7 pkt przewagi nad Robertem Johanssonem. Norweg wygrał zawody w Vikersund, ale ostatecznie stracił do Polaka 37 pkt.

- Presja była ogromna. Już wcze¶niej mówiłem, że Norwegowie to niesamowici lotnicy, "latawce". Oni czekali na konkursy tutaj, ale mieli za duż± stratę. Kamil skakał nieĽle, może nie aż tak dobrze jak na poprzednich skoczniach, ale pozwoliło to, by wygrać Raw Air i to naprawdę z duż± przewag±. Także Puchar ¦wiata. Teraz na spokoju pojedziemy do Planicy.

W Planicy odbęd± się trzy konkursy - dwa indywidualne (23 i 25 marca) oraz jeden drużynowy (24 marca).