PŚ w lotach narciarskich. Awans Kamila Stocha

Andreas Stjernen pozostał liderem klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Na 10. miejsce awansował Kamil Stoch.

Pierwsze zawody zaliczane do lotów rozegrano 13 stycznia w Bad Mitterndorf. Wygrał Stjernen, a Stoch zajął dopiero 21. miejsce. Drugie zawody zostały wtedy odwołane.

W Vikersund najlepszy okazał się Robert Johansson. Stjernen zajął drugie miejsce, a Daniel Andre Tande trzecie. Stoch zajął 6. miejsce, ale dzięki temu awansował do czołowej dziesiątki. Ma 50 pkt i tylko 24 pkt straty do czwartego Stefana Krafta. Szanse na miejsce na podium ma minimalne, trójka Norwegów - Stjernen, Johansson i Tande - mają zbyt dużą przewagę.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa konkursy indywidualne na mamucie w Planicy oraz jeden konkurs drużynowy.