Raw Air. Organizatorzy Raw Air wycofali się ze zmian w regulaminie niedzielnych zawodów!

Jak informują organizatorzy turnieju Raw Air, ostatnia seria norweskiego turnieju odbędzie się tradycyjnie, zgodnie z wynikami na podstawie skoków w pierwszej serii! Zmiany dokonano w ostatniej chwili, a jeszcze w sobotę organizatorzy zapewniali, że ostatni konkurs Raw Air będzie przeprowadzony na nowych zasadach.

W czasie konferencji przed turniejem Raw Air koordynator cyklu zapowiedział, że druga seria ostatniego konkursu indywidualnego zostanie rozegrana zgodnie z kolejnością w klasyfikacji Raw Air. 

Organizatorzy Raw Air przekonali działaczy FIS-u, by ostatnią serię niedzielnego konkursu indywidualnego rozegrać według kolejności z klasyfikacji turnieju Raw Air. W ostatniej chwili wycofano się jednak z tych zmian. 

Zmiana w ostatniej chwili 

W niedzielny poranek organizatorzy turnieju Raw Air poinformowali, że konkurs będzie jednak rozegrany na zwykłych zasadach. Norwegowie po przeprowadzeniu symulacji zawodów doszli do wniosku, że takie zmiany mogłoby spowodować logistyczny chaos. Dodatkowo zmiany wprowadziłyby duże zamieszanie w transmisji telewizyjnej, a zwykli kibice mieliby poczucie ogromnego chaosu.

Niestety, tak ważne zmiany na kilka godzin przed decydującym konkursem pokazują, że turniejowi Raw Air daleko jeszcze do poważnej imprezy.

Szerzej o planowanej zmianie w Raw Air pisaliśmy w sobotę CZYTAJ WIĘCEJ