Raw Air. Kamil Stoch może wygrać Puchar Świata już w niedzielę. Co się musi stać?

Kamil Stoch już w niedzielę może świętować zdobycie drugiej Kryształowej Kuli w karierze! Aby tak się stało Polak musi zająć przynajmniej trzecie miejsce w konkursie lotów na skoczni Vikersund.

Kamil Stoch ma wszystko w swoich rękach. Polski skoczek narciarski już w niedzielę może świętować zdobycie drugiego Pucharu Świata w karierze. 

Polak jest o krok od zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Do końca rywalizacji zostały zaledwie trzy indywidualne konkursy, a Stoch ma 245 punktów przewagi nad drugim Richardem Freitagiem.

Jeśli Polak stanie w niedzielę na podium, to zapewni sobie Kryształową Kulę. Miejsce Richarda Freitaga nie będzie miało żadnego znaczenia. Niemiec może nawet wygrać, ale Stocha nie zdoła już dogonić. 

 Polak może także zapewnić sobie Puchar Świata nawet jeśli nie stanie na podium. Żeby tak się stało Freitag nie może zająć miejsca w pierwszej czwórce niedzielnych zawodów. 

Jeśli jednak Freitag będzie drugi, to  Stoch musi zając przynajmniej siódme miejsce., Jak Freitag będzie trzeci, to Stoch musi być minimum szesnasty. Jak Freitag będzie czwarty, to Stoch powinien być minimum 26.

Kamil Stoch może zapewnić sobie również zwycięstwo w turnieju Raw Air. Przed ostatnim konkursem Polak ma 55,7 pkt przewagi nad drugim Robertem Johanssonem

Początek konkursu w Vikersund już o godzinie 16.30. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live