Sport.pl

Raw Air. Adam Małysz: Stoch może pobić rekord świata

W przypadku Kamila Stocha przejście ze skoczni dużej na mamucią nic nie zmienia. Tam się czuje wyśmienicie, pobił rok temu rekord Polski w Planicy. Rekord świata Stefana Krafta jest zagrożony - uważa Adam Małysz.

Kamil Stoch po raz kolejny pokazał, że nie ma sobie równych. W czwartek Polak wygrał konkurs w Trondheim bijąc przy okazji rekord skoczni. Lider klasyfikacji generalnej PŚ w obu seriach skakał z najniższej możliwej belki.

- Stoch pisze historie. Skacze w innej lidze. Za każdym razem z niższej belki niż rywale i skacze najdalej. Oni muszą się z tym pogodzić, że walczą o drugie miejsce. Kamil bez wytchnienia idzie po zwycięstwo - komentował w TVP Adam Małysz, dyrektor kadry narodowej w skokach.

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch ma 1203 pkt. Ma 245 pkt przewagi nad drugim Richardem Freitagiem i 338 pkt nad trzecim Danielem Andre Tande. Polak może zapewnić sobie ostateczny triumf już w niedzielę. Polak prowadzi też zdecydowanie w turniejach z serii Raw Air.

Norweski cykl zakończą zawody w Vikersund, gdzie odbędzie się prolog (16.03) oraz po jednym konkursie drużynowym (17.03) i indywidualnym (18.03). Małysz uważa, że Stoch na mamucim obiekcie może pobić rekord świata Stefana Krafta, który rok temu skoczył na tym samym obiekcie 253,5 metra.

- Norwegowie w Vikersund będą chcieli się pokazać, bo to są lotnicy, ale przy tej formie Kamila będą mieć trudno. W jego przypadku przejście ze skoczni dużej na mamucią nic nie zmienia. Tam się czuje wyśmienicie, pobił rok temu rekord Polski w Planicy. Rekord świata Stefana Krafta jest zagrożony - przyznał Małysz.

Więcej o:
Komentarze (17)
Raw Air. Adam Małysz: Stoch może pobić rekord świata
Zaloguj się
 • mp102

  Oceniono 6 razy 6

  To, że Kamil jest w stanie skoczyć dalej to jest pewne, natomiast otwarte jest pytanie czy jest w stanie ten skok ustać oraz czy jest sens ryzykować.

 • johnparr1

  Oceniono 8 razy 6

  A ja uwielbiam i Justynkę i Kamila :)

 • Tomasz Tom

  Oceniono 5 razy 5

  Dla mnie wystarczy aby wygrał cykl RA i Kryształową Kulę. Na "mamutach" można dużo stracić nawet przy jednym nieudanym skoku np. w kwalifikacjach (ODPUKAĆ!!!). Trzymam kciuki nie bez obaw bo w sporcie nie zawsze wygrywają nawet stoprocentowo najlepsi, a Kamil jest bez wątpienia najlepszy. NIECH MU SIĘ WIEDZIE!

 • boliver

  Oceniono 4 razy 2

  Kamil jest najlepszy,,
  Powodzenia,, norwegowie zostali ostudzeni,,

 • drvx

  Oceniono 3 razy 1

  Małysz plecie androny. To czy padnie Rekord Swiata nie ma żadnego związku z kosmiczna formą Stocha ani zadnego innego zawodnika. Każdy zawodnik ze swiatowej czołowki potrafiacy oddawac poprawne techniczne skoki na mamucie moze pobic RŚ. To czy pobie RŚ zalezne jest od tego czy trafi na odpowiednie warunki wietrzne i czy sędziowie odpowiednio wysoko ustawią najazd.

 • dar61

  0

  Na szczęście oficjalnie nikt nie rejestruje rekordów świata - tylko same skocznie wbijają na zeskoku pamiątkowe paliki najdalszych tam skoków.

 • antoniwalczak1

  Oceniono 10 razy 0

  A i tak uwielbiam Justynę Kowalczyk. Jej niezapomniany finisz z Marit jest dla mnie wsparciem w trudnych chwilach. Mówię sobie wtedy - walcz jak Justyna, masz szansę. Pani Justyno - pamiętamy i diękujemu.

 • Tomek Zbyt

  Oceniono 10 razy -2

  Z calym szacunkiem, Kamil nie jest lotnikiem, skacze bardzo dobrze, ale lata tylko dobrze. Nic sie nie stanie jesli nie wygra lotow. Wazne aby sie przy lotach nie rozregulowal. Mimo wszystko zycze wygranej takze w lotach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX