Raw Air. Zwycięstwo Kamila Stocha i rekord skoczni!

Kamil Stoch po raz kolejny pokazał, że nie ma sobie równych! Polak wygrał konkurs w Trondheim bijąc przy okazji rekord skoczni. Lider klasyfikacji generalnej PŚ w obu seriach skakał z najniższej możliwej belki!

W konkursie oficjalny rekord ustanowił Robert Johansson - 145,5 m. Jednak po paru chwilach pobił go Stoch skacząc z niższej belki (146 m). Do tej pory rekordzistami byli Michael Hayboeck i Noriaki Kasai (143 m).

W drugiej serii Stoch znowu znokautował rywali. Skoczył 141 m i wyprzedził drugiego Stefana Krafta (138 m) o 17 pkt! Trzecie miejsce zajął Robert Johansson (136 m), który stracił do Polaka 17,4 pkt. Co ważne, Polak znowu skakał z niższej belki! Piąty był Richard Freitag, najgroźniejszy rywal Stocha w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Dawid Kubacki zajął 9. miejsce, Stefan Hula 11., Piotr Żyła 12., Maciej Kot 16., a Jakub Wolny 28.

Działo się już podczas serii próbnej. Piotr Żyła skoczył 143,5 m ustanawiając nieoficjalny rekord skoczni z drugiej belki. Potem Markus Eisenbichler skacząc z pierwszej belki skoczył aż o pięć (!) metrów dalej. Ze względu na zbyt duży wiatr pod narty zrezygnowano z dokończenia serii próbnej.

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch ma 1203 pkt. Ma 245 pkt przewagi nad drugim Richardem Freitagiem i 338 pkt nad trzecim Danielem Andre Tande. Polak może zapewnić sobie ostateczny triumf już w niedzielę. Czytaj więcej >>

Stoch absolutnie dominuje w Pucharze Świata po igrzyskach olimpijskich. Tylko w trzech seriach nie był najlepszy!

Norweski cykl zakończą zawody w Vikersund, gdzie odbędzie się prolog (16.03) oraz po jednym konkursie drużynowym (17.03) i indywidualnym (18.03). Potem odbędą się jeszcze trzy konkursy w Planicy - dwa indywidualne i jeden drużynowy.

Klasyfikacja turnieju Raw Air >>