Raw Air. Dobre prognozy wiatru przed zawodami w Lillehammer. Przeszkodzić może jednak śnieg

Turniej Raw Air zawitał do nowego miasta. Tym razem zmagania skoczków zagościły w Lillehammer, w którym już w poniedziałek zostaną rozegrane treningi i prolog. Prognozy dotyczące wiatru są optymistyczne, ale najwięcej problemów sprawia gęsto padający śnieg.

Tuż po pechowych dla nas zawodach w Oslo Holmenkollen karawana turnieju Raw Air złożona z sześciu autobusów wyruszyła ze stolicy Norwegii do Lillehammer w ponad dwugodzinną podróż. Zawodnicy pojawili się w Lillehammer przed godziną 22. 

Równe warunki dla wszystkich

Na poniedziałek zaplanowano bowiem dwie serie treningowe oraz prolog, który będzie się liczył do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. W odróżnieniu od Oslo, tym razem nie powinien przeszkadzać wiatr. To bardzo dobra informacja dla Kamila Stocha, który jest w wyśmienitej formie i w równych warunkach nie powinien mieć najmniejszych problemów z kolejnym zwycięstwem w PŚ. 

Dokładne prognozy pogody mówią o tym, że temperatura powinna oscylować wokół minus czterech stopni, a podmuchy nie powinny przekraczać dwóch metrów na sekundę. Norweskie media dodają, że w czasie konkursu spodziewany jest wiatr z dołu skoczni, co teoretycznie premiuje Norwegów.

Najwięcej problemów ze śniegiem

Najwięcej problemów może jednak sprawić śnieg, który bezustannie pada w Lillehammer, a przez noc przybyło kilkanaście centymetrów białego puchu. Przed organizatorami więc dużo pracy by dobrze przygotować zeskok skoczni. 

Duża ilość świeżego śniegu może bowiem oznaczać problemy w strefie lądowania przez zbyt miękki zeskok, który będzie zatrzymywać narty skoczków. 

W zeszłym roku bez Raw Air

W zeszłym roku nie udało się rozegrać konkursu w Lillehammer, bo mocno przeszkodził w tym wiatr. Organizatorzy zdecydowali się zatem na przesunięcie zawodów do Vikersund, ale tam również uniemożliwiły to warunki atmosferyczne. Ostatni konkurs PŚ w Lillehammer odbył się 11 grudnia 2016 i był bardzo szczęśliwy dla Polaków. Najlepszy okazał się wówczas Kamil Stoch, a drugie miejsce zajął Maciej Kot. 

Początek treningów o godzinie 15. Prolog o 17.30 - Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.