Pjongczang 2018. Triumf Marit Bjoergen, Kowalczyk poza pierwszą dziesiątką

Marit Bjoergen wygrała bieg masowy kobiet na 30 kilometrów. Justyna Kowalczyk zajęła 14. miejsce.

Bjoergen prowadziła praktycznie od początku. Zdobyła drugi złoty medal na tych igrzyskach. Ma już osiem złotych medali, a łącznie piętnaście olimpijskich krążków.

Norweżka przebiegła 30 km w czasie 1:22:17.6. Srebrny medal zdobyła Finka Krista Parmakoski (+1:49.5). Trzecie miejsce zajęła Szwedka Stina Nilsson (+1:58.9). Niewiele do podium straciła czwarta Ingvild Flugstad Oestberg (+2:00.4).

W trakcie biegu trasę pomyliła Teresa Stadlober. Austriaczka zajmowała drugie miejsce, ale gdy wróciła - była ósma, a ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce ze stratą 4:14.1 do Bjoergen.

Justyna Kowalczyk zakończyła swoje olimpijskie występy na 14. miejscu. Do Bjoergen straciła 5:04.2.