1
2
0
3
Jeden gol w pierwszej tercji, jeden w drugiej i a cztery w trzeciej. A potem dogrywka, w kt鏎ej trafili ju tylko Rosjanie. A dok豉dniej Olimpijczycy z Rosji, kt鏎zy pokonali reprezentacj Niemiec w fina這wym meczu hokeja na igrzyskach w Pjongczangu.

Pocz徠ek spotkania nie zapowiada a tylu emocji. Obie dru篡ny rozkr璚a造 si powoli. Lepiej grali Rosjanie, ale d逝go nie mogli znale潭 sposobu na 鈍ietnie dysponowanego bramkarza Danny'ego Aus Den Birkena. Uda這 im si dopiero pod koniec pierwszej tercji (trafi Wiaczes豉w Wojnow). I to dos這wnie pod koniec, bo pierwsza bramka pad豉 p馧 sekundy przed syren zapowiadaj帷 przerw.

W drugiej tercji do wyr闚nania doprowadzi Felix Schutz. Ale prawdziwe emocje zacz窸y si w trzeciej. W 54. minucie Rosjan na prowadzenie wyprowadzi Nikita Gusiew. Dziesi耩 sekund p騧niej - po bramce Dominika Kahuna - znowu by remis. I to by dopiero pocz徠ek wielkich emocji, bo na 196 sekund przed ko鎍em znakomitym strza貫m popisa si Jonas Muller.

Wydawa這 si, 瞠 mo瞠 to by bramka na wag mistrzostwa olimpijskiego - tym bardziej, 瞠 na dwie minuty przed ko鎍em na 豉wk kar odes豉ny zosta Sergiej Kalinin. Ale, no w豉郾ie - wydawa這. Trener Rosjan - mimo os豉bienia - wycofa bramkarza, co przynios這 zamierzony efekt: na 55 sekund przed ko鎍em na 3:3 trafi Nikita Gusiew.

W dogrywce Rosjanie nie dali ju sobie wydrze olimpijskiego z這ta. W 70. minucie na dwie minuty wykluczony zosta Patrick Reimer. I to w豉郾ie wtedy, podczas gry w przewadze, niemieckiego bramkarza pokona Kirill Kaprizow.

Niemcy ko鎍z ze srebrem, kt鏎e i tak jest najwi瘯szym sukcesem w historii ich start闚 na igrzyskach. Dla Rosji to pierwsze olimpijskie z這to od 1992 r., czyli od igrzysk w Albertville.