Sport.pl

Fenomenalny lot Kobayashiego! Japończyk przeskoczył skocznię, mimo że hamował w powietrzu

Japońscy skoczkowie nie próżnują i tuż po powrocie z Pjongczangu rozegrano krajowe zawody na skoczni w Sapporo. Fenomenalnym lotem popisał się Ryoyu Kobayashi, który skoczył 148 metrów, mimo że od połowy lotu skracał swój skok.

Ryoyu Kobayashi jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Już w Pjongcznagu Kobayashi popisał się niesamowitym lotem na 143,5 metra, który jest nowym rekordem olimpijskiej skoczni Alpensja. Jeszcze lepiej było w Sapporo, w czasie krajowych zawodów na najpopularniejszej japońskiej skoczni. Konkurs rozegrano w ramach tradycyjnego TV Hokkaido Cup.

Ryoyu Kobayashi idealnie trafił na progu, a potem wykorzystał znakomite warunki atmosferyczne i to, że miał wysoko ustawioną belkę. Skoczek już po chwili zorientował się, że leci bardzo wysoko nad zeskokiem i postanowił skracać swój lot.

 

Mimo skracania skoku Kobayashi poleciał 148 metrów i spadł z bardzo dużej wysokości. Niestety nie udało mu się ustać, bo po prostu wgniotło go w zeskok. Kobayashi zajął czwarte miejsce w konkursie. Najlepszy okazał się Yukiya Sato

Wydaje się, że organizatorzy nie do końca przewidzieli ustawienie belki startowej. 21-letni skoczek prezentuje ostatnio dobrą dyspozycję i po prostu mogło tutaj dojść do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Upadek skoczka nie był jednak groźny i wszystko wskazuje na to, że Kobayashi nie doznał żadnych urazów. 

Komentarze (25)
Fenomenalny lot Kobayashiego! Japończyk przeskoczył skocznię, mimo że hamował w powietrzu
Zaloguj się
 • lorca_mallorca

  Oceniono 3 razy 1

  Słabo prowadzone zawody, skoro dało się złapać aż taki wiatr, a nikt nie pomyślał o skróceniu rozbiegu. Mniej szczęścia i zbierałby zęby z zeskoku.

 • stullpysk

  0

  wygrał konkurs na najbardziej zabawny skok.

 • nowepokolenie

  0

  Przy ogromnej szybkości, minimalna zmiana usawienia ciała lub dłoni wystarczy, żeby hamować (relatywnie hamować). Nikt tego nie dojrzy, tylko zawodnik będzie wiedział. Kto prowadzi samochód szybko, ten wie. Ba, nawet nie tak znowu szybko.

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 10 razy 0

  A nie "rozbił banku" czasem?
  Tak tylko pytam, bo chyba ten "dziennikarz" od "rozbijania banku" ma wolne, albo szykuje się do szkoły na poniedziałek.

 • nietyp

  Oceniono 4 razy -2

  Chyba mu światła stopu nie działają, bo ja żadnego hamowanie nie widzę... Owszem łapał równowagę, ale to grawitacja mu pomogła wrócić na ziemię...

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Mial duzo szczescia,,,

 • dawidb

  Oceniono 4 razy -2

  "SkoczniĘ..." chyba

 • Bogdan Jurak

  Oceniono 4 razy -4

  UWAGA na grega 42 to podejrzany typ. Nie było Hofera belki nie skrucono

 • anchois_45

  Oceniono 7 razy -5

  Pewnie nie wszedł do II serii bo mu "jury" odjęło 55 punktów "za wiatr z przodu" :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX