K2. Urubko samodzielnie wyruszył z bazy

Denis Urubko samodzielnie opuścił bazę, by podjąć próbę wejścia na szczyt K2 przed końcem lutego - poinformowano na fanpage'u Polskiego Himalaizmu Zimowego.

- W dniu dzisiejszym [sobota], oprócz standardowych wyjść aklimatyzacyjnych, Denis Urubko samodzielnie, bez poinformowania kierownictwa wyprawy, wyruszył z bazy by podjąć próbę wejścia na szczyt K2 przed końcem lutego - napisano.

Jednocześnie dodano, że wyprawa działa zgodnie z założonym planem. Przewiduje on, że atak szczytowy odbędzie się na początku marca.

Maciej Bedrejczuk i Marcin Kaczkan mają w niedzielę przenieść obóz drugi z wysokości 6500 m na 6700. W niedzielę z bazy wyjdą Marek Chmielarski i Artur Małek, by zaaklimatyzować się w obozie C3 (7200 m) i mają zabezpieczyć próbę Urubki.

Jeszcze nigdy nikt zimą nie zdobył K2 (8611 m n.p.m). W wyprawie biorą udział: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk i Piotr Snopczyński.

Kamil Stoch w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem niezdarą. Ciągle o coś zaczepiam, uderzam się, chodzę rozkojarzony. Częściej sobie robiłem krzywdę w domu niż na skoczni