Pjongczang 2018. Złotkowska 9. w finale łyżwiarstwa szybkiego. Upadek w półfinale

Luiza Złotkowska zajęła 9. miejsce w finale łyżwiarstwa szybkiego ze startu wspólnego.

W półfinałach upadki zaliczyły dwie Polki - Magdalena Czyszczoń oraz Luiza Złotkowska. Złotkowska mimo to awansowała do finału, w którym zajęła 9. miejsce z czasem 8:47.34. Zdobyła również jeden punkt - na drugiej lotnej premii. Wygrała Japonka Nana Takagi przed Koreanką Kim Bo-Reum i Holenderką Irene Schouten.

Upadki w półfinałach

W pierwszym półfinale wywróciła się Czyszczoń, ale mimo to wstała i ukończyła wyścig. Zajęła 11. miejsce. 

wqwq q

ss s

W drugim półfinale wystartowała Złotkowska. Polka zajęła ostatecznie 8. miejsce dzięki trzem punktom zdobytym na lotnej premii. Chciała zdobyć pięć punktów za zwycięstwo, ale potknęła się.

sassas asa

Polka dojechała na metę z najgorszym czasem, ale zajęła 8. pozycję dającą awans do finału dzięki punktom zdobytym na wspomnianej premii.

Niedźwiedzki bez awansu

Niedźwiedzki zakończył półfinał rywalizacji mężczyzn na 10. miejscu i nie awansował do walki o medale. W finale triumfował reprezentant Korei Południowej Seung-Hoon Lee, srebro zdobył Belg Bart Swings, a brąz Holender Koen Verweij. Srebro Swingsa oznacza, że Belgowie zdobyli pierwszy medal na zimowych igrzyskach od 1998 r.

Kamil Stoch w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem niezdarą. Ciągle o coś zaczepiam, uderzam się, chodzę rozkojarzony. Częściej sobie robiłem krzywdę w domu niż na skoczni