Zimowe igrzyska olimpijskie. Polscy skoczkowie znów pokazali klasę. Świetne zachowanie Kamila Stocha

Kamil Stoch znów pokazał klasę. Polski skoczek popisał się błyskotliwą reakcją i "podzielił się" swoim medalem z Piotrem Żyłą w czasie konferencji prasowej na Okęciu.

Polscy skoczkowie kolejny raz dali pokaz prawdziwej jedności w drużynie. Tuż po przylocie do Polski nasi zawodnicy zostali poproszeni przez fotoreporterów o pozowanie z medalami olimpijskimi. Czterech z pięciu naszych skoczków przywiozło z Pjongczangu medale. Niestety, nie udało się to Piotrowi Żyle, który w konkursie drużynowym był rezerwowym.

Błyskotliwa reakcją popisał się jednak Kamil Stoch, który stał obok Żyły i po prostu wyciągnął drużynowy krążek w kierunku skoczka z Wisły. Gest od razu został zauważony przez kibiców

Na konferencji prasowej Żyle podziękował także trener naszych skoczków - Stefan Horngacher. - Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi, który ze względu na różne okoliczności nie był w komfortowej sytuacji w czasie igrzysk olimpijskich. Piotrek był jednak niezwykle ważnym członkiem naszego zespołu. Żałuję, że na jego szyi nie wisi żaden medal, bo taki mu się należał - mówił trener na Okęciu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.