Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. 15-latka mistrzynią olimpijską!

Alina Zagitowa została mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie figurowym w kategorii solistek! 15-latka z Rosji popisała się znakomitym przejazdem, który dał jej 239,57 punktu, co jest rekordem jej kariery. Tuż za nią znalazła się faworytka - Jewgienija Miedwiediewa.

Alina Zagitowa popisała się kolejnym fenomenalnym przejazdem. W programie krótkim Zagitowa ustanowiła nawet rekord świata i z małą przewagą przystąpiła do programu dowolnego. Po swoim drugim przejeździe Zagitowa wyszła na prowadzenie i z niecierpliwością czekała na to, co zrobią Katelyn Osmond i jej przyjaciółka Jewgienija Miedwiediewa, choć było jasne, że tylko ta druga ma szansę jej zagrozić. Niezwykle młoda, bo zaledwie 15-letnia Rosjanka uzyskała wynik, który jest rekordem jej kariery (239.57). 

Ostatnia na lód wyjechała faworytka, Jewgienija Miedwiediewa. Właśnie do 18-letniej Miedwiediewy należą dwa rekordy świata u solistek: za program dowolny 160.46 oraz w punktacji łącznej 241.31. I to właśnie urodzona w 1999 roku Rosjanka była główną rywalką Zagitowej. 18-latka sięgała także po dwa ostatnie mistrzostwa świata, ale kontuzja mocno pokrzyżowała jej plany. Miedwiediewa uzyskała jednak gorszą notę i znalazła się tuż za 15-latką. 

Kamil Stoch w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem niezdarą. Ciągle o coś zaczepiam, uderzam się, chodzę rozkojarzony. Częściej sobie robiłem krzywdę w domu niż na skoczni

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.