Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. Dublet Kanady w ski crossie. Gro幡y upadek Sherret

Kelsey Serwa (Kanada) zdoby豉 z這ty medal w ski crossie kobiet. Srebrny medal przypad w udziale Brittany Phelan (r闚nie Kanada), br您 dla Fanny Smith (Szwajcaria). W 1/8 fina逝 powa積y upadek zaliczy豉 India Sherret, kt鏎a zosta豉 przetransportowana do szpitala.

Kanadyjka Kelsey Serwa okazała się najlepsza w ski crossie. Wicemistrzyni z Soczi szybko wyszła na prowadzenie i jako pierwsza przejechała przez linię mety. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Brittany Phelan, mimo że przez znaczną cześć dystansu jechała na ostatnim miejscu. Niestety, bardzo poważny błąd popełniła Fanny Smith i to sprawiło, że Kanadyjki zdobyły dublet. Szwajcarka Smith utrzymała się jednak na podium. Dużym zaskoczeniem było jednak to, że liderka Pucharu Świata Sandra Naeslund została bez żadnego medalu. 

W 1/8 fina逝 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, bo India Sherret (Kanada) straciła panowanie nad nartami i z dużym impetem uderzyła o zmrożony śnieg i doznała dużych obrażeń miednicy. 22-letnia zawodniczka została przetransportowana do szpitala, a jej stan oceniono jako stabilny. 

Właśnie w tej konkurencji miała wystartować Karolina Riemen-Żerebecka, niestety Polka musiała zrezygnować ze startu na igrzyskach ze względu na kontuzj i konieczność poddania się operacji.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.