Werner Schuster nie chce przedłużyć kontraktu z Niemcami! Związek chce Horngachera

Werner Schuster nie chce przedłużyć wygasającego w 2019 roku kontraktu z niemiecką federacją narciarską. Jego następcą może być Stefan Horngacher - informuje 'SportBild'. To kolejna federacja (po Austrii), która interesuje się trenerem Polaków.

Kontrakt austriackiego trenera Niemców wygasa po zakończeniu sezonu 2018/2019. 'SportBild' poinformował, że umowa 48-letniego trenera może nie zostać przedłużona.

Schuster przyznał, że jego współpraca z niemiecką kadrą skoczków może zakończyć się przed zimowymi igrzyskami w Pekinie, które odbędą się w 2022 roku.

Austriak chciałby poświęcić więcej czasu rodzinie. Jest spełniony. Z niemiecką kadrą współpracuje od 2008 roku. W Pjongczangu poprowadził Andreasa Wellingera do olimpijskiego złota na skoczni normalnej oraz srebra na skoczni dużej. Schuster przygotował również zespół do srebrnego medalu w konkursie drużynowym.

Co planują Niemcy w przypadku nieprzedłużenia umowy z Schusterem?

'SportBild' twierdzi, że głównym faworytem do pracy z niemieckimi skoczkami jest Stefan Horngacher. Obecny trener Polaków był w przeszłości asystentem Schustera i zna kulisy pracy w niemiecki związku narciarskim.

- W 2019 roku Horngacher powinien być dostępny dla DSV - napisali niemieccy dziennikarze.

Austriacki szkoleniowiec polskich skoczków nie przedłużył jeszcze wygasające z końcem sezonu umowy. Pierwsze rozmowy już się odbyły, ale konkretów brak.

Nieoficjalnie mówi się, że Horngacherem interesuje się również federacja austriacka.

Więcej o: