Pjongczang 2018. Najgorszy występ igrzysk? Narciarka specjalnie nie wykonała żadnego triku [WIDEO]

To był najdziwniejszy i być może jeden z najgorszych występów na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Dokonała tego Elizabeth Swaney - Ameryka reprezentująca Węgry.

Swaney wystartowała w kwalifikacjach halfpipe'u i... nie wykonała żadnego triku. Po prostu przejechała trasę nie robiąc nic.

Dlaczego więc Swaney w ogóle zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie? Brała udział w zawodach Pucharu Świata od 2013 roku. I od początku założyła sobie, że nie będzie wykonywała żadnych trików, tylko będzie przejeżdżała trasę bez upadku.

W kobiecych zawodach rywalizacja jest tak mała, że reprezentantka Węgier wywalczyła wystarczająco dużo miejsc w czołowej "30", by móc wystartować na igrzyskach.

- Nawet na mistrzostwach świata potrafiło być 24, 25 czy 28 kobiet. Przez ostatnich kilka lat Swaney podchodziła do tych zawodów i czasem przez wypadki innych zawodniczek nie była ostatnia - powiedział w rozmowie z "The Denver Post" sędzia Steele Spence.

Philippe Belanger - główny sędzia zawodów w narciarstwie dowolnym podczas trwających igrzysk - powiedział, że FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) rozważa ograniczenie liczby zawodniczek na kolejne igrzyska (Pekin 2022), by podnieść poziom zawodów.

Jak Swaney tłumaczy swój występ? - Chcę, by inni na Węgrzech i na świecie mocniej zaangażowali się w narciarstwo dowolne - powiedziała.