Stefan Horngacher skomentował brąz reprezentacji Polski

Stefan Horngacher skomentował brązowy medal reprezentacji Polski w konkursie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Austriak nie chciał jednak mówić o swojej przyszłości.

Stefan Horngacher był niezwykle ucieszony z kolejnego medalu Polski po jego wodzą. - Jestem bardzo szczęśliwy, to był bardzo emocjonujący, fantastyczny konkurs. Nie było błędów, każdy skoczył dokładnie to, co powinien. Rywalizacja trwała do samego końca. Moim zdaniem wygraliśmy brązowy medal! - mówił Stefan Horngacher na antenie TVP. 

Austriak zauważył, że każdy skoczek skoczył to, co do niego należało. - Konkurs trzeba traktować jako indywidualny konkurs każdego. Maciej Kot oddał najlepsze skoki na tych igrzyskach, Stefan Hula utrzymał wysoki poziom. Dawid Kubacki  i Kamil Stoch również oddali znakomite skoki - mówił trener. 

Austriak nie chciał jednak rozmawiać na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu z reprezentacją Polski, który wygasa tuż po sezonie 2017/2018. 

 - To niesamowite uczycie zdobyć medale na igrzyskach olimpijskich. To jest spełnienie marzeń, celem był medal, a my zdobyliśmy dwa. Nie udało się na normalnej skoczni, ale potem pokazaliśmy klasę - dodał trener. 

Zobacz też: Stefan Horngacher w "Wilkowicz Sam na Sam": Idziemy według planu, udaje się nam ta zima