Pjongczang 2018. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew 14. po pierwszym przejeździe

Reprezentanci Polski w łyżwiarstwie figurowym, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują czternaste miejsce po pierwszym przejeździe. Trening zjazdu nie dla Lindsey Vonn, poznaliśmy ćwierćfinalistki narciarstwa dowolnego i snowboardu.

Trening zjazdu kobiet zakończył się zwycięstwem Austriaczki Stephanie Venier, która uzyskała czas 1:39.75. Tuż za nią uplasowała się Włoszka Sofia Goggia (+0.08 sek.), a dopiero trzecia była faworytka do złota, Amerykanka Lindsey Vonn (+0.35). Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła na 43. miejscu.

O godzinie 10. czasu miejscowego odbyły się dwa treningi kobiecych dwójek bobslejowych. W pierwszym najszybsze były Amerykanki, Jamie Greubel Poser i Aja Evans, w drugim – Niemki Stephanie Schneider i Annika Drazek.

W fazie grupowej kobiecego curlingu Amerykanki pokonały 7:6 Dunki, Kanadyjki 8:3 Japonki, Koreanki wygrały 7:6 ze Szwedkami, a Szwajcarki nie dały żadnych szans olimpijkom z Rosji – 11:2. 

Kanadyjka Cassie Sharpe wygrała kwalifikacje kobiecego halfpipe’a. Drugie miejsce zajęła Francuzka Marie Mortinod, a trzecie Amerykanka Brita Sigourney. Startowały 24 narciarki, połowa z nich awansowała do ćwierćfinałów.

W kwalifikacjach snowboardowej konkurencji Big Air najlepsza była Austriaczka Anna Gasser, która wyprzedziła dwie Japonki –Yuke Fujimori i Reire Iwabuchi. Tu również do ćwierćfinałów zakwalifikowało się 12 zawodniczek.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują 14. miejsce po pierwszej części łyżwiarstwa figurowego. Polska para uzyskała notę 66.06. Prowadzą Kanadyjczycy – Tessa Virtue i Moir Scott (83.67).

Pełny rozkład dnia>>>

Więcej o: