Kamil Stoch odebrał trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich

Kamil Stoch odebrał trzeci złoty medal olimpijski. Polak pojawił się na ceremonii wręczenie medali w towarzystwie wszystkich kolegów z reprezentacji oraz całego sztabu szkoleniowego.

O godzinie 19.15 czasu koreańskiego Kamil Stoch stanął na podium igrzysk olimpijskich i trzeci raz w swojej karierze odebrał złoty medal najważniejszej imprezy w sporcie. 30-latek otrzymał krążek z rąk Ireny Szewińskiej i Apoloniusza Tajnera. 

Chwilę potem z  głośników rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Polski skoczek zamknął oczy i po raz trzydziesty w swojej karierze odśpiewał hymn. 

Kamil Stoch został najstarszym mistrzem olimpijskim w historii. Polak jest także jednym z trzech zawodników w historii, którzy zdołali obronić tytuł mistrza olimpijskiego. 

Cała drużyna na dekoracji

Stefan Horngacher zdecydował, że na ceremonii otwarcia ma pojawić się cała drużyna polskich skoczków wraz ze wszystkimi członkami sztabu. Austriak stwierdził, że naszym skoczkom potrzebna jest regeneracja przed poniedziałkowym konkursem drużynowym, dlatego Polacy odpuścili niedzielny trening na dużej skoczni. 

Horngacher chciał również, by cała drużyna wspólnie przeżyła dekorację Stocha, co ma być dodatkowym, mentalnym treningiem przed poniedziałkowym konkursem. 

Przed Polakami ostatni konkurs na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W poniedziałek zawodników czeka rywalizacja drużynowa (godzina 13.30).