Pjongczang 2018. Piotr Żyła w swoim żywiole. Niecodzienna propozycja uhonorowania Kamila Stocha

"Tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-)" - napisał na swoim Instagramie Piotr Żyła.

W sobotę Kamil Stoch zdobył swój trzeci w karierze tytuł mistrza olimpijskiego. 30-latek triumfował w konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Pjongczang i dołożył złoty krążek do dwóch, które przed czterema laty zdobył w Soczi.

Na nietypowy pomysł uhonorowania Stocha wpadł jego kolega z reprezentacji. Piotr Żyła, który znany jest z niecodziennego poczucia humoru i niekonwencjonalnych pomysłów, tym razem zaproponował wprowadzenie do obiegu banknotu o nominalne 300 zł. Oczywiście z podobizną Stocha.

"Mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-) a dla czego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-)))" - napisał zawodnik na portalu społecznościowym Instagram.

Polscy skoczkowie w poniedziałek staną przed szansą zdobycia medalu w konkursie drużynowym na dużej skoczni. Początek zmagań o godz. 13.30.

Więcej o: