Sport.pl

Pjongczang 2018. Adam Małysz komentuje triumf Stocha

- Kamil prowadził po pierwszej serii, mimo że bardzo spóźnił skok - powiedział Adam Małysz w rozmowie z TVP po triumfie Stocha w konkursie olimpijskim na dużej skoczni.

Polski skoczek popisał się fenomenalnymi lotami na 135 i 136,5 metra i zdobył trzeci złoty medal swojej karierze! Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzeci był Robert Johansson.

- Po rozczarowaniu na średniej skoczni po tym, jak bozia nie przyniosła szczęścia, wreszcie udało się przeprowadzić konkurs w równych warunkach.

- Nie denerwowałem się tak będąc skoczkiem. To ogromny stres i nerwy. Stoch zdobył w zasadzie wszystko, wygrał TCS i prowadzi w PŚ, ma pewność siebie. Jest zawodnikiem spełnionym i ma takie głębokie doświadczenie, że musiał sobie poradzić. Bardziej bym się denerwował, gdyby skakał ktoś inny.

- Było pewne, że medal na pewno będzie. Stoch skoczył niemal na linię, ten pomiar cały czas się zmienia.

- Mamy jeszcze drużynówkę i będziemy walczyć. Norwegowie są mocni, tak jak i Niemcy. Dochodzą Japończycy, Austriacy i Słoweńcy. My mamy Kamila, on będzie skakał jeszcze lepiej, zobaczycie.

- Na czwartkowym treningu Kamil skakał bardzo dobrze, choć spóźniał skoki. W pierwszej serii bardzo spóźnił skok, patrzę, a gościu prowadzi. Jeśli chłopaki będą oddawać swoje najlepsze skoki, to będziemy wysoko.

Stoch, nasz młody Funaki z Zębu. "Proszę pani, bardzo się bałem. Patrzyłem na białe, żeby na zielonym nie wylądować" [REPORTAŻ]

Komentarze (17)
Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Adam Małysz komentuje triumf Stocha
Zaloguj się
 • ela-007

  Oceniono 1 raz 1

  Obatel na Prezesa PZN- już tyle sukcesów miał w sporcie.

 • Oceniono 1 raz 1

  ADAM TO NIE BOZIA , NIE WIATR , TO KTO S Z KIBICÓW MA ZŁY WPŁYW GDZIE SIĘ POJAWI PONOSIMY KLĘSKĘ

 • balajanek

  Oceniono 5 razy 1

  "...patrzę a gościu prowadzi." *****

 • Amigo 15

  0

  Chyba małysz przez tą wypowiedz chce powiedziec ,ze niema poziomu w skokach . Smieszne to jest. Małysz byłes dobry w skokach ,ale teraz Stoch jest jeszcze lepszy ,wygrywa najwazniejsze konkursy w których ty sobie nie dawałes rady. Szkoda cie hejtowac ale głupoty wygadujesz i lepiej zamilcz

 • sztrunc100

  0

  Chłopie..jaki ty masz prymitywny pkt widzenia..bez Małysza skokow i Stocha by nie było...dzieki Malyszomani te medale sa dzisiaj.

 • KPH MILTON

  Oceniono 6 razy -4

  UWAZAJCIE NA TEGO SPAM!!!! ////////rozmon18,, SPAM!!!

  OSZUST GAZETOWY!!!

  ZNOWU POJAWIL SIE OSZUST!!!! UWAGA!!

  rozmon18,,,,,,,,,,,,,,SPAM!!!!!!!!!!!!!! NIE WCHODZCIE TAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  rozmon18,,,,,,,,,,,,rozmon18,,,,TO OSZUST

 • szpago64

  Oceniono 9 razy -9

  Przepraszam ale mam wrażenie że Małysz zaczyna brylować niczym innym tylko mało merytorycznymi wypowiedziami... żeby nie powiedzieć wygłupianiem się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX