Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dlaczego Stoch wygrał z Wellingerem, mimo że skakał krócej? Fenomenalne liczby

Kamil Stoch zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, mimo że z drugim Wellingerem przegrał o sześć metrów. Sprawdzamy, dlaczego Stoch okazał się lepszy od Niemca aż o 3,4 pkt.

Kamil Stoch wygrał trzeci złoty medal olimpijski, mimo że wcale nie był najlepszy w odległościach. Polak popisał się jednak fenomenalnym stylem i dodatkowo latał w zdecydowanie gorszych warunkach niż Wellinger. 

Niesamowicie trudne warunki Stocha

Polak skoczył 135 i 136,5 metra (271,5 metra), a Wellinger 135,5 i 142 metry (277,5 metra) i pokonał Stocha aż o 6 metrów. Wellinger w drugiej serii miał jednak fenomenalne warunki za co odjęto mu 4,6 pkt. 

Polski skoczek latał jednak w znacznie trudniejszych warunkach. Stoch w całym konkursie dostał od systemu dodatkowe 7,5 pkt, z kolei drugi Wellinger miał odjęte łącznie 5,2 punktu. W sumie daje to 12,7 pkt różnicy na korzyść polskiego skoczka. 

Świetny styl Stocha

Polski skoczek popisał się fenomenalnymi lotami, które docenili sędziowie. W pierwszej serii Polak dostał aż 58,5 pkt, a w drugiej serii dostał 57,5 pkt, co oznacza, że drugiego Wellingera pokonał o 1,5 pkt w ocenach za styl. Co ciekawe, polski arbiter Ryszard Guńka przyznał Polakowi dwa razy 19,5 pkt.

Oznacza to, że Polak zyskał na notach i wietrze aż 14,2 pkt, a Wellinger zyskał na odległości jedynie 10,8 pkt. W sumie dało to 3,4 pkt przewagi Stocha, który trzeci raz został mistrzem olimpijskim.

 

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim! Polski skoczek popisał się fenomenalnymi lotami na 135 i 136,5 metra i zdobył trzeci złoty medal swojej karierze! Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzeci był Robert Johansson. CZYTAJ WIĘCEJ

Kamil Stoch zdobył złoty medal! Polska drużyna z trzecim wynikiem

Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, trzeci był Robert Johansson. Drużynowo najlepiej zaprezentowali się Norwegowie, Polacy mieli trzeci wynik. W poniedziałek o godz. 13.30 rywalizacja zespołowa CZYTAJ WIĘCEJ

Ammann pośpieszył do Stocha po jego mistrzowskim skoku. Piękny obrazek

Kamilowi Stochowi gratulowali wszyscy, choć gratulacje od jednego z rywali były niezwykle symboliczne. CZYTAJ WIĘCEJ