Sport.pl

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim! Polski skoczek popisał się fenomenalnymi lotami na 135 i 136,5 metra i zdobył trzeci złoty medal swojej karierze! Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzeci był Robert Johansson.

Ależ to był konkurs! Kamil Stoch pokazał prawdziwą klasę! Polski skoczek wytrzymał ogromną presję i mimo bardzo trudnych warunków zdobył trzeci złoty medal w karierze! 

Polski skoczek popisał się fenomenalnymi lotami, które docenili sędziowie. W pierwszej serii Polak dostał aż 58,5 pkt, a w drugiej serii dostał 57,5 pkt, co oznacza, że drugiego Wellingera pokonał o 1,5 pkt w ocenach za styl. 

Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger (135,5 metrów, 142 metry), trzecie miejsce zajął Robert Johansson (137,5 metra i 134,5 metra). Reszta Polaków skakała dobrze, ale nie rewelacyjnie. 10. miejsce zajął Dawid Kubacki, 15. był Stefan Hula, a 19. lokatę zajął Maciej Kot (128,5 i 129,5 metra). 

Po pierwszej serii było wspaniale 

Po pierwszej serii było znakomicie, bo Kamil Stoch prowadził po skoku na 135 metrów. Polak dostał bardzo wysokie noty (58,5 pkt od sędziów) i prowadził z przewagą 3,4 pkt. Bardzo wysokie miejsce zajmował także Dawid Kubacki (134,5 metra) i był piąty. Tuż za pierwszą dziesiątką był Stefan Hula (132 metry), a Maciej Kot plasował się na 17. pozycji. 

Więcej informacji wkrótce!

Komentarze (102)
Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 10

  Raz się wygrywa, a raz przegrywa za to rezygnować z walki nigdy się nie powinno. Braawo! Kamil i reszta chłopaków też. Konkurencja przecież nie spała.

 • sunim

  Oceniono 7 razy 7

  Pięknie. Wspaniale. Wielki sukces.
  Nawet byłem w stanie wytrzymać półtorej godziny pieprzenia bez sensu Szaranowicza, który chyba samego Hajte zawstydził dzisiaj.

 • Marek Rabe

  Oceniono 10 razy 6

  Dziękuję Panie Prezesie Kaczyński Bez Pana ,nie było by tak ogromnego sukcesu Kamila Dzięki Dobrej Zmianie osiągneliśmy nie tylko poważanie w świecie ale niespotykane sukcesy sportowe

 • guru133

  Oceniono 12 razy 6

  Nie było Adriana na widowni, jest medal i to złoty!:))

 • yosemitesam

  Oceniono 5 razy 5

  Warto było czekać ponad tydzień na tę piękną chwilę. Brawo Kamil!

 • leone56

  Oceniono 11 razy 3

  Przezydent już się podłączył i na Twitterze obwieścił o pięknym prezencie w roku 100 lecia Konstytucji. Wstyd, niech nie psuje i nie łamie Konstytucji. Dzięki Ci Kamilu!!!

 • judas1

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby nie Kamil - gó... byśmy mieli nie medal - pierwszy i ostatni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX