ZIO 2018. Znamy skład na konkurs indywidualny. Piotr Żyła nie wystąpi w kwalifikacjach

Stefan Horngacher zdecydował, że w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wystąpią: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Oznacza to, Piotr Żyła znów znalazł się poza drużyną.

Stefan Horngacher podjął decyzję, że Piotr Żyła znajdzie się poza kadrą na sobotni konkurs indywidualny w Pjongcznagu.  W każdym z sześciu treningów na skoczni dużej Żyła był najsłabszym Polakiem i dał jasny sygnał trenerowi, że w sobotę trzeba postawić na Macieja Kota, który wygrał rywalizację z 30-latkiem. Żyła mówił dziennikarzom, że już po drugim skoku treningowym dowiedział się, że nie pojawi się w piątkowych kwalifikacjach -pisał Kamil Wolnicki (Przegląd Sportowy) na Twitterze.

Petardy Stocha, błysk Kubackiego

Pozostali biało-czerwoni prezentowali się bardzo dobrze, bo Kamil Stoch trzy razy plasował się na podium (drugie i pierwsze miejsce). Po fenomenalnym skoku w drugim treningu (139,5 metra) Stoch zdecydował się na rezygnacje ze skoku w ostatnim treningu.

Dawid Kubacki również skakał bardzo dobrze ( piąty, siódmy, trzeci). Stefan Hula był (8., 13. oraz 9.), a Maciej Kot poprawiał się z każdym skokiem bo zajmował kolejno 26., 14., i 11. miejsce. 

Piotr Żyła całkowicie się pogubił, a w czwartkowych treningach był 32, 29 oraz 26. Oznacza to, że Żyła prawdopodobnie nie wystąpi również w poniedziałkowym konkursie drużynowym