Sport.pl

Pjongczang 2018. Kamil Stoch po pierwszym i drugim miejscu na treningach: - Dołożyłem cegiełki do muru pewności siebie

Kamil Stoch po wygraniu drugiego treningu zdecydował, że na dziś wystarczy. - Trener zapytał, czy chciałbym jeszcze raz skoczyć, powiedziałem, że już jest ok - mówił Stoch. Pozostali Polacy będą skakać w trzecim treningu. W piątek o godzinie 13.30 kwalifikacje na dużej skoczni.

Pięć serii treningowych, pięć miejsc Kamila Stocha w czołowej trójce. W piątek Polak zaczął od drugiego miejsca za Niemcem Karlem Geigerem, a w drugim treningu był najlepszy po skoku na 139,5 m (czym wyrównał rekord obiektu). Po nim zdecydował, co było wstępnie ustalone już przed treningiem, że dwie serie wystarczą.

- Bardzo dobry trening, solidne skoki. Dołożyłem nimi kolejne cegiełki do muru pewności siebie. Warunki były równe, czasami może trochę termika się pogarszała albo polepszała, ale generalnie było bardzo dobrze. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby pogoda utrzymała się do konkursu. Skaczę tutaj z pewną łatwością, skupiam się tylko na tym, co wymaga skupienia, a reszta wychodzi praktycznie sama – cieszył się Stoch. W treningach nie wzięli udziału dwaj norwescy medaliści z normalnej skoczni, Johann Andre Forfang i Robert Johansson.

Komentarze (3)
Pjongczang 2018. Kamil Stoch po pierwszym i drugim miejscu na treningach: - Dołożyłem cegiełki do muru pewności siebie
Zaloguj się
 • giszta

  0

  Kiedy dziennikarze tvp i sport.pl nauczą się czegoś o skokach. Relacjonujecie każde zawody a nie macie o nich pojęcia, głupi by się nauczył. Apeluję o rozum. To są treningi. Jak sama nazwa wskazuje trening służy do trenowania, próbowania, testowania, oczywiście dobra forma na treningach nie zaszkodzi i pokazanie swojej siły, ale to że skoczek wygrywa je nie znaczy że w konkursie będzie tak samo. Czemu? A skąd mam wiedzieć że Welinger czegoś nie testował, np innej pozycji najazdowej, innego kontu odbicia, mase innych rzeczy mogli testować inni.
  Mieliście nauczkę na małej skoczni teraz zaczynacie robić to samo

 • Kazimierz Kotyja

  0

  Treningi to nie konkurs, choć oczywiście życzę sukcesu całej czwórce , każdy medal powinien cieszyć, a jak go nie będzie świat się nie zawali .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX