Pjongczang 2018. Hojnisz szósta na 15 km, stracona szansa Nowakowskiej

Polska biathlonistka Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce w biegu indywidualnym na 15 km. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Hanna Oeberg, drugie miejsce zajęła Słowaczka Anastasija Kuzmina, a trzecie Niemka Laura Dahlmeier.

Do tej pory najlepszym miejscem biało-czerwonych biathlonistek w Korei Południowej była 28. lokata Krystyny Guzik w sprincie. Bieg indywidualny na 15 km miał poprawić nasze nastroje. I trochę poprawił. Ale tylko trochę, bo mogło być lepiej. Znacznie lepiej.

Weronika Nowakowska, typowana jako najlepsza z naszych biathlonistek (w biegu pościgowym zajęła 30. miejsce), była o włos od znakomitego wyniku. Na pierwszych trzech strzelaniach nie popełniła żadnego błędu i plasowała się w okolicach podium. Niestety, wszystko zmarnowała podczas ostatniej wizyty na strzelnicy - Polka zaliczyła dwa pudła i zawody skończyła na 21. miejscu.

Lepiej od Nowakowskiej wypadła Monika Hojnisz - w czterech strzelaniach zanotowała tylko jedno pudło (w drugim strzelaniu). Wprawdzie nie wystarczyło to do medalu, ale swój występ może uznać za udany, bo szóste miejsce zapewniło jej udział w biegu masowym (Nowakowska jest pierwsza na liście rezerwowej).

52. miejsce zajęła Krystyna Guzik (cztery pudła), a 83. była Magdalena Gwizdoń (osiem pudeł).

Stoch, nasz młody Funaki z Zębu. "Proszę pani, bardzo się bałem. Patrzyłem na białe, żeby na zielonym nie wylądować" [REPORTAŻ]