Sport.pl

Pjongczang 2018. Marit Bjoergen bez złota w biegu na 10 km stylem dowolnym

Ragnhild Haga została mistrzynią olimpijską w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla ze Szwecji, a trzecie ex aequo Marit Bjoergen z Norwegii i Krista Parmakoski z Finlandii.

Heidi Weng, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zawiodła. Reprezentantka Norwegii zajęła 11. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Złota zgarnęła Ragnhild Haga, dla której jest to największy sukces w karierze.

27-latka dobiegła na metę z czasem 25:00,5. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla. Reprezentantka Szwecji straciła ponad 20 sekund do złotego medalu. Trzecie miejsce dla Marit Bjoergen i Kristy Parmakoski. Norweżka i Finka uzyskały identyczny czas - 25:32,4.

Na starcie stanęły trzy Polki: Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Najlepsza była Jaśkowiec, która zajęła 24. miejsce. Marcisz była 43., a Galewicz 64.

Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startu w tej konkurencji.

Więcej o:
Komentarze (13)
Pjongczang 2018. Marit Bjoergen bez złota w biegu na 10 km stylem dowolnym
Zaloguj się
 • strzemiennego

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz narzekania, że kompromitacja na igrzyskach. Ile razy ostatnio zwalniałeś/zwalniałaś swoje dziecko z wuefu? Kiedy ostatnio byłaś/byłeś z nim na lodowisku? Na boisku? Na spacerze chociaż?

 • tomasz.sm

  Oceniono 5 razy 3

  Polacy na tych Igrzyskach to dno..jedyna szansa na medal to skoczkowie. Po czyms takim, kasie inwestowanej w tych wszystkich dzialaczy, min sportu powinienem natychmiast podac sie do dymisji. 38mln ...masakra. Miejsca w OK 40, saneczkarz zapomina maski do zjazdu, biegacze najw sukces gdy odpadna w cwiercfinalach.
  To.co.kiedys sie udalo stworzyc juz. SP...przez 4lata( patrz lyzwiarze).
  Ciekawostka ze Niemcy za zloto dostaja nizsze premie...

 • dzieuchy

  Oceniono 2 razy 2

  Najbardziej irytuje fakt, iż wszystkie nasze zawodniczki są bardzo doświadczone, 27, 29, 31 lat, po co zatem skoro jak widać nie rokują najmniejszych szans zabierać je na takie wczasy. Galewicz w tym sezonie raz załapała się do 50-ki ! Minimum olimpijskie - np. pierwsza 15-ka w PŚ i sprawa byłaby klarowna. Aha, wtedy Justyn mógłby się nie pojechać ;-)

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 0

  Jakby pieniądze przeznaczone na nagrody dla słabych zwolnionych ministrów w kwocie 2 miliony złotych oraz nagrody dla pracowników Kancelarii Prezydenta w kwocie ćwierć miliona przeznaczyć na sporty zimowe to może byłyby już medale. Niestety współczesny sport kosztuje i efekty bez pieniędzy ą niemożliwe. Dlatego zamiast publikować głupawe często nie prawdziwe banery z funduszy przeznaczonych na reklamę Polski pieniądze przekazać na sprzęt sportowy i trenerów z wysokiej półki gwarantujące takie sukcesy jakie osiągała Kowalczyk czy Małysz. Bo medale i sukcesy sportowe to jest reklama kraju i prawdziwy splendor.

 • stanislaw.sk

  0

  cyt.:" Nie powtarzaj się :) Przed chwilą dodałeś komentarz o tej samej treści."
  =========
  to operator a nie nadawca odpowiada za wysyłanie 2 wiadomości jednocześnie - oryginału i kopii

 • stanislaw.sk

  0

  ...a naszej Nowakowskiej wstawili do karabinu adrenalinę zamiast prochu...To jak tu wygrać?! Zmowa...w dodatku Dudy i opozycji!

 • kamuimac

  0

  cóż przynajmniej wycieczkę ładną zaliczyli z naszych podatków

  za tak fatalne występy powinno sie im wystawić rachunek za przelot , hotel i wyżywienie.

 • Oceniono 3 razy -1

  Od Justyny to się odczepcie...Ona już nic nie musi! Ale reszta to jest jakiś dramat i....wstyd.Skoro przez iles tam lat nie osiągnąłes jakiegos poziomu to niestety wypad...a nie że jak było 5 lat temu tak i teraz po 4 min czy 5 straty do najlepszych.Nie ma progresu do widzenia.Dać szansę młodszym! Może znajdzie sie taki brylant jak Justyna.Bo z całym szacunkiem ale z pozostałych dziewczyn już nic nie będzie wiec jak ktos wczesniej napisal szkoda na nie kasy.No coz...do zwyklej pracy trzeba by isc...

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 7 razy -1

  Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startu w tej konkurencji.
  Koniec cytatu.
  Powinna zwrócić koszty pobytu!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX