Sport.pl

Pjongczang 2018. Aksel Lund Svindal mistrzem olimpijskim w zjeździe!

Aksel Lund Svindal mistrzem olimpijskim w zjeździe mężczyzn! Norweg spełnił swoje wielkie marzenie. Wygrał najbardziej prestiżową konkurencję w narciarstwie alpejskim i zgarnął swój czwarty medal olimpijski.

Norweg Aksel Lund Svindal wywalczył swój pierwszy złoty medal igrzysk olimpijskich w zjeździe. Srebro dla Kjetila Jansruda z Norwegii, a brąz dla Beata Feuza ze Szwajcarii. Svindal dojechał do mety z czasem 1.40,25. Drugi na mecie Jansrud stracił 0,12 sekundy, Feuz 0,18 sekundy.

To czwarty medal igrzysk olimpijskich Svindala. Do złota (supergigant), srebra (zjazd) i brązu (gigant) w Vancouver, 35-letni Norweg dołożył złoto w zjeździe w Pjongczangu. Pięciokrotny mistrz świata dwa lata temu doznał ciężkiej kontuzji łękotki. Mógł zakończyć karierę, ale wrócił do sportu i został najstarszym mistrzem olimpijskim w historii narciarstwa alpejskiego.

Na trasie zjazdu zaprezentował się jeden reprezentant Polski. Michał Kłusak zajął 42. miejsce. Do zwycięzcy stracił 5,17 sekundy.

Michał KłusakMichał Kłusak michalklusak.com

Więcej o:
Komentarze (3)
Pjongczang 2018. Aksel Lund Svindal mistrzem olimpijskim w zjeździe!
Zaloguj się
 • pawel.ccc

  0

  Gdzie są "nasze orły" co to straszyły Tajnera procesem sądowym ? Z tego, co znalazłem w wynikach to Kłusek nie dojechał do mety , prawda to czy nie ?

 • enkacaffe

  0

  Ten człowiek to gigant. Upadał już wiele razy i za każdym razem podnosi się silniejszy. Wielki szacunek!

 • horchess

  0

  przewaga 0,12 sekundy nie uprawnia chyba do napisania, że nie dał szans rywalom - tym nie mniej wielkie gratulacje dla niezniszczalnego Svindala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX