Pjongczang 2018. Wojciech Fortuna: Kamil Stoch może wygrać, to wie każdy. Ale Dawid Kubacki też może wygrać

- Kamila Stocha stać na zwycięstwo, to każdy wie. Ale Dawida Kubackiego też stać - mówi Wojciech Fortuna po kwalifikacjach do konkursu skoków na obiekcie normalnym. Wygrał Andreas Wellinger, Stoch był drugi, a Kubacki trzeci. Dziewiąte miejsce zajął Stefan Hula, 11. był Maciej Kot. Pierwsze zawody olimpijskie w sobotę o godzinie 13.35, relacja na żywo w Sport.pl

Kamil Stoch skoczył w Pjongczangu pięć razy. W treningach był drugi, pierwszy i trzeci, w serii próbnej przed kwalifikacjami miał piąty wynik, w kwalifikacjach zajął drugie miejsce. – Piękna seria. Kamila stać na zwycięstwo, to każdy wie. Ale gdyby się tak złożyło, że konkurs skończy się identycznie jak kwalifikacje, to też bardzo by mi to odpowiadało, bo wtedy kolejny chłopak z zakopiańskiej Wisły zdobyłby olimpijski medal – mówi Wojciech Fortuna.

Dawna sława tego klubu, mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 roku, bardzo docenia formę Dawida Kubackiego. – Dawidowi wróżyłem jego pięć minut, on zasługuje na to, żeby je mieć. Jestem przekonany, że w Korei zdobędzie medal w drużynie, spodziewam się, że złoty. Ale indywidualnie też go stać na medal. I to nawet na złoty – ocenia dawny mistrz.

Kubacki był w swoich skokach w Pjongczangu kolejno: pierwszy, trzeci, dziewiąty, siódmy i trzeci. – Wszyscy nasi zawodnicy skaczą aż miło. Jestem bardzo zadowolony, że to się wreszcie zaczęło, nie mogłem się doczekać. Oczywiście prawdziwego, olimpijskiego skakania jeszcze nie było, nawet kwalifikacje są tylko przedsmakiem konkursów. Ale nasi chłopcy pokazują, że stać ich na zwycięstwo, na medale – mówi Fortuna. – Oby tylko któryś z chłopaków nie złapał jakiegoś wirusa, żeby się nikt nie przeziębił. Ale to jest doświadczona drużyna, to są mistrzowie, dlatego jestem spokojny, że wszystko będzie dobrze, jestem spokojny o medale dla Polski w skokach – kończy Fortuna.

Paweł Wilkowicz, Piotr Majchrzak, Łukasz JachimiakPaweł Wilkowicz, Piotr Majchrzak, Łukasz Jachimiak Sport.pl