Lindsey Vonn wygrała zjazd w Garmisch-Partenkirchen. Fatalny wypadek Stacey Cook [WIDEO]

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała w niedzielę zjazd alpejskiego Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Z trasy wypadła jej rodaczka Stacey Cook.

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała sobotni i niedzielny zjazd alpejskiego PŚ w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To były jej trzecie i czwarte zwycięstwo w tym sezonie i 80. i 81. w karierze.

W niedzielę Vonn przyjechała z czasem 1:37.92. Druga na mecie zameldowała się S. Goggia, ze stratą 0,11 sekundy. Trzecia była T. Weirather, która okazała się wolniejsza od Gioggii o zaledwie 0,1 sekundy.

Zawodów nie ukończyła Cook, która wypadła z trasy.

Dzień wcześniej wypadek zanotował Amerykanka Jacqueline Wiles.  Upadek Cook wyglądał na groźny i zawodniczka została odwieziona do szpitala helikopterem.

Liderką klasyfikacji generalnej PŚ jest Mikaela Shiffrin, która ma 1513 punktów. Druga jest Wendy Holdener (842 punkty), a trzecia jest Viktoria Rebensburg (754 pkt). Vonn zajmuje 10. pozycję.