Sport.pl

PŚ w Willingen. Zwycięstwo Daniela Andre Tande! Kubacki trzeci, Stoch czwarty

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii konkursu w Willingen po skoku na 146 metrów, ale w drugiej próbie skoczył aż o 8,5 metrów bliżej. W efekcie zajął czwarte miejsce tuż za Dawidem Kubackim. Wygrał Daniel Andra Tande przed Richardem Freitagiem.

Norweg po pierwszej serii zajmował dopiero czwarte miejsce mimo skoku na 148 metrów, ale w drugiej serii skoczył 146,5 m w dużo lepszym stylu, dzięki czemu zagwarantował sobie zwycięstwo. Freitag skoczył 149,5 oraz 141,5 m i stracił do Norwega zaledwie 0,8 pkt.

Kubacki niespodziewanie znalazł się na podium - po raz drugi w swojej karierze - po skokach na 145 i 139,5 m. Wyprzedził Stocha o 0,3 pkt! Stefan Hula zajął szóste miejsce po skokach na 143,5 i 140 m.

Piotr Żyła zajął 13. miejsce (139,5 m i 132,5 m), Maciej Kot 21. (132,5 i 129,5 m), a Jakub Wolny 23. (125 i 135,5 m).

W niedzielę o 10.20 kolejny konkurs indywidualny w Willingen. Będą to ostatnie zawody przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Komentarze (30)
PŚ w Willingen. Zwycięstwo Daniela Andre Tande! Kubacki trzeci, Stoch czwarty
Zaloguj się
 • puszka-3

  Oceniono 7 razy 7

  Cieszę się oczywiście z dobrej formy Kubackiego i Stocha , ale dla mnie tegorocznym objawieniem konkursów jest nasz weteran , Stefan Hula.
  Serdeczne gratulacje Panie Stefanie !!!
  Okazuje się , że nie tylko wino zyskuje na wartości.

 • boromir195419

  Oceniono 3 razy 3

  Nie marudzcie bo 3- ch Polaków w szóstce to naprawdę świetny wynik , Decydują detale . Niedziela może da jeszcze lepszy wynik . A o tym czy powinni odpocząć decyduje trener , Miejmy nadzieję że wie co robi , Patrząc całościowo coraz lepsi są Kubacki i Hula , Stoch świetny ale zrobił się trochę nieobliczalny , Żyła i Kot nieżli ale o pól klasy gorsi . Któremu bardziej ''przypasi '' skocznia olimpijska ten powinien wystartować w drużynówce .

 • tbal

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł powinien brzmieć: "Dawid Kubacki na podium. Wygrał Tande, Stoch czwarty". Już zapomnieliście redahtorzy, jak kupowaliście w ciemno 3 miejsce Stocha na początku sezonu?
  Trzeba było jeszcze dowalić Kubackiemu, że skoczył 5m bliżej ...

 • freeasinfreedom

  Oceniono 1 raz 1

  I "pooof" znowu przebity balonik pompowany przez media :)

  Nie oglądałem relacji w TVPiS, czyżby znowu pokazali Kurskiego? :)

 • Tomasz Werner

  Oceniono 1 raz 1

  Niedobrze.Na olimpiadzie Kamil nie będzie skakal ostatni....,szansę na zloto zmalaly, bo Freitag jest bardzo dobry i będzie mógł w razie co, zakombinowac z belka.Przy tak wyrownanej stawce to jest przewaga.

 • Karol Kalewski

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety Pan Kamil nie może ustabilizować swojej formy.Ale cóż,każdy musi mieć chwilę załamania,choć w przypadku Stocha nie jest to aż tak znaczące.Trzymajmy kciuki na IO,ale tam szansę na złoto będą mniejsze niż w Sochi.

 • janadamf

  Oceniono 3 razy 1

  Nastepny wypadek przy pracy. Wyglada na to, ze ta praca sklada sie ostatnio z samych wypadkow. Dlaczego poza Wolnym zaden z Polakow w drugiej serii nie tylko nie skoczyl dalej, ale bawet nie powtorzyl wyniku z pierwszej serii mimo, ze belka byla ta sama. Wyglada na to, ze o naszych sukcesach coraz czesciej decyduja bledy i niepowodzenia rywali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX