PŚ w Zakopanem. Złe prognozy na niedzielę. Odbędzie się tylko jedna seria?

Już o godzinie 16 początek konkursu indywidualnego w Zakopanem. Plany organizatorów może pokrzyżować jednak zmiana pogody i mocny wiatr. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę uda się rozegrać tylko jedną serię. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.

W czasie poprzednich dwóch dni zmagań w Zakopanem organizatorzy cieszyli się z wręcz idealnych warunków do skakania. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w niedzielę  nastąpi załamanie pogody

Niedzielny poranek przywitał słońcem i niemal bezchmurnym niebem. Niestety, z każdą godziną pogoda się pogarsza, a prognozy modelu ICM mówią, że najgorzej będzie w okolicach godziny 14. Potem sytuacja ma się nieco poprawić, ale w czasie konkursu siła wiatru i tak ma dochodzić do 4/5 m/s, a podmuchy nawet do 20 m/s.

Gdyby tak było, to przeprowadzenie konkursu może być bardzo trudne, a skoczkowie będą musieli zapomnieć o sprawiedliwej rywalizacji. 

Aktualizacja z godziny 13:30:

Niestety, sprawdzają się złe prognozy pogody i wiatr szaleje na Wielkiej Krokwi. Według organizatorów szanse na rozegranie dwóch serii są minimalne. 

Plany są takie, że w Zakopanem spróbują rozegrać serię próbną. Celem organizatorów będzie jednak przeprowadzenie choćby jednej konkursowej serii. Wszystko wskazuje jednak na to, że czeka nas sporo przerw i niechlubnych "jury meetingów". 

Początek serii próbnej o godzinie 15. Start konkursu indywidualnego godzinę później. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.