Sport.pl

PŚ w Zakopanem. Stoch bije rekord skoczni, ale nie wszystko jest idealnie

Dwa tygodnie przed pierwszym konkursem w Pjongczangu Kamil Stoch sprawia wrażenie skoczka, który jest bardzo blisko idealnej formy. Polak błyszczy w Zakopanem, a w konkursie drużynowym ustanowił nawet rekord obiektu (141,5 metra). Stoch popełnia jednak błędy, które mogą zabierać ważne metry i wpływać na oceny sędziowskie.

W Zakopanem skoczkowie oddali dotąd sześć skoków, a Kamil Stoch był najlepszy w czterech seriach (dwa razy był drugi za Richardem Freitagiem). Te liczby pokazują, że skoczek jest w bardzo dobrej dyspozycji i wiele wskazuje na to, że w niedzielnym konkursie sięgnie po kolejne zwycięstwo w swojej karierze. Inni skakali dotąd w słabszej lidze.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Stoch, ale warto zauważyć, że tuż za nim znalazł się Richard Freitag. Nie można zapominać również o tym, że w Zakopanem nie ma Daniela Andre Tandego, który został mistrzem świata w lotach.

Prawa banda ma siłę przyciągania

Od początku sezonu 2017/2018 Stochowi zdarza się lądować bliżej prawej bandy zeskoku. Ten błąd mocno uwidocznił się w czasie zeszłotygodniowych mistrzostw świata w lotach, gdzie leci się zdecydowanie dłużej. Niedociągnięcie może zabierać ważne metry, które w kontekście igrzysk olimpijskich mogą okazać się kluczowe.

- Dzisiaj lądowałem już nieco bliżej środka. To jest mały postęp. Wiem z czego to wynika, ale nie powiem - śmiał się Stoch

- To jest dosyć skomplikowana kwestia. Ten problem wynika z wielu czynników. Można powiedzieć, że z cała jakość skoku wpływa na to, gdzie ląduję - dodaje najelpszy Kamil Stoch. 

Problemy z lądowaniem 

W drugiej serii konkursu drużynowego Stoch pobił nawet rekord przebudowanej Wielkiej Krokwi, który od teraz wynosi 141,5 m. Niestety, niemal w każdym ze skoków oddanych w Zakopanem Stoch zmagał się z zachwianymi lądowaniami, za które sędziowie karali go odjęciem punktów za styl. 

- Bywało trudniej z tym lądowaniem, jak choćby w zeszłym tygodniu w Oberstdorfie. Tak, było ono zachwiane, ale wszystko było pod kontrolą. Przyznam, że trochę długo czekałem z lądowaniem. Zastanawiałem się, gdzie jest ta linia na 145 metrze - zaznaczał. 

- Kłopoty z lądowaniem nie są związane z tym, że skacze bliżej prawej bandy. Czasem staram się uciągnąć parę dodatkowych metrów i zapominam „wyciągnąć podwozie” – śmiał się Stoch.

Komentarze (12)
PŚ w Zakopanem. Stoch bije rekord skoczni, ale nie wszystko jest idealnie
Zaloguj się
 • Krzysztof Kafel

  Oceniono 1 raz 1

  Stoch miał problemy w niemal każdym skoku z lądowaniem?! To dlaczego w dwóch z trzech ocenianych serii miał najwyższe oceny spośród wszystkich zawodników? Dlaczego praktycznie w każdym treningowym skoku prezentował wzorcowy wypad? Trudno oczekiwać, by Kamil lądował idealnie przy ustanawianiu rekordu skoczni...Jeżeli już macie się czegoś czepiać, to powinniście raczej napisać o sytuacji zaplecza, które w zasadzie nie istnieje - to jest faktyczny problem, a nie jakieś wymysły o słabych lądowaniach Kamila.

 • rumun106

  Oceniono 1 raz 1

  Kamil walcz, jestem z Tobą.
  Grunt aby w klasyf. Freitag był za toba w kazdych zawodach, do końca zostało kilka zmagań lecz kula kryształowa jest na wyciagnięcie...
  2 razy klasyfikacja generalna to jest TO :)

 • mietasek1967

  Oceniono 3 razy 1

  Popełnił błędy bo .... się przeżegnał . Oto wam chodziło na czerskiej ?

 • Mariusz Sosnowski

  Oceniono 1 raz 1

  Więc w związku z tym prosiłbym się przenieść na inne fora stworzone do obywatelskiej debaty politycznej ponieważ takie wypowiedzi w portalu o tematyce sportowej to już próba manipulowania częścią spoleczenstwa co nie powinno mieć miejsca. Pozdrawiam

 • dar61

  0

  Jak wy już coś napiszecie prognostycznie, to bAki Wam zrywać, Redakcjo...

 • Mariusz Sosnowski

  0

  Z całym szcunkiem ale te komentarze które można przeczytać nie mają nic wspolnego ze sportem wyczynowym mającym być źródłem informacji dla użytkownika a nie dywagacjami politycznymi w naszym kraju. Pozdrawiam

 • matadore1

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze, że MajchrzakPiotr Zakopany dostrzega i wytyka błędy, dzięki temu będzie MO! MP z Z na trynera!!!

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy -1

  Widocznie nowa ustawa uderzy w potomków uratowanych przez Polaków. Francuzu nie ratowali Żydów i nie mają tego problemu. To czysta psychologia. Kiedyś w domu gdzie dziadek z sąsiadem przechowywał rodzinę żydowską Nieka której dziadek wtedy był generałem nazwała mnie antysemitą. Jak jej o tym powiedziałem i zapytałem co jej dziadek robił wtedy z Zydami nie przeprosiła.Czyszczenie eksponatów w Auszwic nic nie dało.

 • tomasz nowak

  Oceniono 3 razy -1

  spoko , spoko w zakopcu prawą stronę zeskoku dla kamila uklepali będzię lądował

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX