Sport.pl

PŚ w Rupholding. Polki piąte w sztafecie

Polski biathlonistki zajęły piąte miejsce w sztafecie 4x6 km, która została rozegrana w niemieckim Rupholding. Tym razem wygrały Niemki, drugie miejsce zajęły Włoszki, a trzecia lokata przypadła Szwedkom.

Polskie biathlonistki zajęły najlepsze miejsce w tym sezonie. Po dziesiątym miejscu w Annency i ósmym w Oberhofie, tym razem nasza sztafeta zajęła piątą pozycję. Polki wystąpiły w składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

Dobrze rywalizację rozpoczęła Hojnisz, która ani razu nie pomyliła się na strzelnicy. Gwizdoń także dobrze biegła, ale zaliczyła dwa pudła i Polki spadły na 11. miejsce. Gwizdoń goniła rywalki, ale miała dwa  i czołówka  nam nieco uciekła. Polki wylądowały  wówczas na 11. pozycji. Guzik także dobierała (trzy razy), ale rywalki też popełniały błędy. Zdecydowanie najlepsza wśród naszych była Weronika Nowakowska, która nie pomyliła się ani razu i nasza drużyna awansowała na piąte miejsce.

Do czwartych w sobotę Norweżek zabrakło nam zaledwie 1,4 sekundy. Do podium trochę więcej, bo 7,3 sek. 

Komentarze (9)
PŚ w Rupholding. Polki piąte w sztafecie
Zaloguj się
 • Parabarchan

  Oceniono 1 raz 1

  Widać, że autor nie ma zielonego pojęcia o biathlonie

 • 1bastus1

  Oceniono 3 razy 1

  "Dobrze rywalizację rozpoczęła Hojnisz, która ani razu nie pojawiła się na strzelnicy. "

  oooo..... dobra taktyka to polowa sukcesu!

 • boromir195419

  0

  Gratulacje dla dziewczyn . Widać że z biegu na bieg są coraz lepsze co dobrze wróży przed IO . A Weronika Nowakowska która przez rok nie startowała / urodziła bliżniaki / jest po prostu niesamowita bo już dołączył a do ''elity'' / pietnaste miejscr w generalce /. Czekam na bieg masowy z jej udziałem / 14.40 / .Co prawda to jej najsłabsza konkurencja ale jeśli utrzyma formę strzelecką będzie wysoko .

 • yosemitesam

  0

  Bardzo dobry występ naszych dziewczyn. Widać, że po niemrawym początku sezonu forma biegowa idzie w górę (licząc czas samego biegu dziś były trzecie!), oby tylko ta tendencja utrzymała się do IO. Oby jeszcze wyłamały się z tradycji, że któraś wyłoży się na strzelaniu (tfu tfu).

 • Józef Lorski

  0

  Czego się czepiacie? Nie pojawiła się na strzelnicy i dzięki temu nie miała żadnego niecelnego strzału. To wypróbowana metoda.

 • Anna Kruk

  0

  Gwizdoń goniła rywalki, ale miała dwa i czołówka nam nieco uciekła... Hmm ciekawe czego miała dwa... Ktoś chyba co zdanie przechylał dwa i zapominał o czym pisał 😀

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX