Sport.pl

PŚ w skokach narciarskich. Słaby występ Polaków. Zwycięstwo Stjernena!

Polacy bardzo słabo spisali się podczas lotów w Kulm. Najlepszy Stefan Hula był 15. Wygrał Andreas Stjernen przed Danielem Andre Tande i trzecim Simonem Ammannem, dla którego było to pierwsze podium od 10 marca 2015 roku!

Polacy słabo spisywali się na mamucie w Kulm już w piątek podczas sesji treningowych oraz kwalifikacji. Stoch tylko raz w trzech próbach przekroczył 200 metrów i to nieznacznie (202 m). W konkursie wcale nie było lepiej. Polak skoczył 193,5 oraz 193 m, przez co zajął 21. miejsce.

Maciej Kot spisał się słabiej, skoczył 196 oraz 193 m i stracił do lidera Pucharu Świata 1,6 pkt - uplasował się na 23. miejscu. Najlepszy z Polaków okazał się Stefan Hula - zajął 14. miejsce po skokach na 208 i 210,5 m. Piotr Żyła był 17. (210,5 oraz 200 m).

Do drugiej serii nie awansowali Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki.

Andreas Stjernen skoczył 229 oraz 226 m i wyprzedził drugiego Tande o 2,5 pkt (210,5 m oraz 240,5 m). Trzeci Ammann skoczył 218 oraz 227,5 m. W czołowej dziesiątce znalazło się aż trzech Norwegów!

Aktualizacja

Po zawodach odbyła się standardowa kontrola sprzętu dla zawodników pierwszej dziesiątki. W czasie ważenia okazało się, że zarówno Johann Andre Forfang, jak i Jernej Damjan zostali zdyskwalifikowani, co było równoznaczne z przesunięciem ich na koniec klasyfikacji drugiej serii.

Stoch zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ (731 pkt). Ma 20 pkt przewagi nad Richardem Freitagiem (nie startuje w Kulm), 148 pkt przewagi nad Andreasem Wellingerem i 166 nad Tande.

Zobacz wideo
Komentarze (36)
PŚ w skokach narciarskich. Słaby występ Polaków. Zwycięstwo Stjernena!
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 8 razy 6

  Kocham te tytuły. Kto chętny żeby usiąść na belkę zamiast naszych chłopaków ? Podkreślę usiąść. Bo w skok nawet tylko na bulę to nie uwierzę.. No chyba, że na głębokim haju.

 • Oceniono 4 razy 4

  Spokojnie. Na IO nie ma mamutów. To nie jest ewidentnie skocznia Kamila (nigdy tu dobrze nie skakał). Poza tym Kamil jest zmęczony Turniejem Czterech Skoczni. Wolę, aby teraz złapał "zadyszkę" , a tuż przed olimpiadą był w pełni formy. Poza tym ci Norwegowie na igrzyskach się "zagotują". Decydować też będzie głowa, a tu Stoch jest bardzo mocny. Głowy do góry!

 • jasz1

  Oceniono 5 razy 3

  ... wina Tuska, eee ... Ziobry....

 • a_iii_ty

  Oceniono 1 raz 1

  Modlmy sie...

 • rokoko1807

  Oceniono 1 raz 1

  - Kaczor ukarac tych nieudacznikow , najlepiej spusc psy Blaszczaka , och zapomnialem , tego lysego , bez wlosow i rozumu !!!

 • hen-live

  Oceniono 1 raz 1

  Nasi nigdy nie byli wybitnymi lotnikami więc zaskoczenie niewielkie.Ale zaskoczyli mnie Amman i Kasai.Był by numer gdyby Amman zdobył medal olimpijski.

 • Tomasz Werner

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet jesli jutro i w oberstdorfie nie pojdzie,to nic.Potem jest Zakopane,to sobie morale podniesiecie,a poki co,luz w dupie na te loty

 • boromir195419

  Oceniono 7 razy 1

  W tym czasie kiedy nasi ukochani skoczkowie partaczyli skoki na mamucie staryowała szrafeta biatlonowa kobbie w PŚ 4X6 KM . Polki spisały się świetnie a niesamowita Weronika Nowakowska wyciągnęła naszą sztafetę na 5 - te miejsce , Do strefy medalowej zabrakło bardzo niewiele a do zwycięskich Niemek straciły zaledwie 24 sek .Wygląda na to że obok skoków biatlon kobiet bedzie naszą najmocniejszą dyscypliną na IO. Gratulacje dla dziewczyn .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX