Sport.pl

Skoki narciarskie. Adam Małysz: Stefan Horngacher był zszokowany zachowaniem Jana Ziobry

- Stefan Horngacher był trochę zszokowany zachowaniem Jana Ziobry - powiedział w rozmowie z Onetem Adam Małysz.

5 stycznia Ziobro - medalista MŚ z drużyną w Lahti - ogłosił, że zawiesza karierę. "Kontynuacja kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Kłody są mi rzucane pod nogi od dłuższego czasu. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany. Sytuacja wygląda beznadziejnie" - mówił wtedy. A Małysz odpowiadał: - Janek widzi tylko cudze błędy.

W kolejnym filmiku Ziobro podaje inne przykłady sytuacji, w których był, jego zdaniem, dyskryminowany: wyniki wewnętrznego sprawdzianu kadry A i B z 2016 roku w Hinzenbach, w którym zajął trzecie miejsce, ale nie dostał powołania na zawody Letniej Grand Prix w Courchevel. W kolejnych zawodach ówczesnej LGP w Wiśle zajął siódme miejce i był tam, jak przypomina, "drugi z Polaków. Na następne zawody w Hinterzarten znowu, z niewyjaśnionych przyczyn, nie dostaję powołania. O tym, co dostałem za siódme miejsce w Wiśle, opowiem w kolejnym filmiku" - zapowiedział.

Jego zachowanie komentuje w rozmowie z Onetem Adam Małysz. - Porozmawialiśmy trochę w Bischofshofen po tej pierwszej publikacji i nasz szkoleniowiec był trochę zszokowany, bo nie wiedział, o co rozchodzi się Jaśkowi. W czerwcu na zgrupowaniu w Ramsau Stefan Horngacher wyjaśnił Jaśkowi, dlaczego nie znalazł się w kadrze A. Obaj podali sobie ręce. Jasiek miał pracować normalnie i udowodnić wynikami, że należy mu się miejsce w tej kadrze. Tymczasem skakał słabo, a teraz ma wielkie pretensje.

Małysz złożył Ziobrze propozycję

- Jasiek, jeśli czujesz potrzebę wyjaśnienia czegoś, to nie rób serialu w mediach, tylko wsiądź w auto i przyjedź do nas do PZN. Raz cię już cały zarząd wysłuchał - powiedział Małysz w rozmowie z Pawłem Wilkowicz. Całość tutaj >>

Komentarze (26)
Skoki narciarskie. Adam Małysz: Stefan Horngacher był zszokowany zachowaniem Jana Ziobry
Zaloguj się
 • Raven

  Oceniono 7 razy 5

  Ziobro nie brał udziału na MŚ w Lahti w konkursie drużynowym. Brązowy medal z drużyną zdobył w 2015 w Falun.

 • drvx

  Oceniono 4 razy 4

  Do tej pory nikt racjonalnie nie wyjasnił tego co podobno wyjaśniono Ziobrze. A mianowicie dlaczego Ziobro mimo generalnie najlepszego sezonu w karierze (patrząc na jakośc występów) i bycia numerem 5 w kadrze zeszłym sezonie ) nie dostał miejsca w kadrze A i kolejny raz został zmuszony do udowadniania ze nie jest wielbladem, a miejsca w kadrze dostali slabsi od niego Hula, Wolny i przede wszystkim Miętus który nigdy nikomo niczego nie musial udowadniać?

 • sylvek100

  Oceniono 6 razy 4

  "był zszokowany zachowaniem Ziobry " Wszyscy są zaszokowani zachowaniem ZIOBRY! I CO I NIC!

 • boooolek

  Oceniono 8 razy 2

  Już tak jest jak powiedział Piłsudski "Naród wspaniały tylko ludzie k.."., swoją drogą czy to przypadek, że w każdej grupie Polaków zawsze znajdzie się jakaś" CZARNA OWCA"! a OBECNIE TE CZARNE OWCE STAJĄ NA ŚWIECZNIKACH!

 • rumun106

  Oceniono 6 razy 2

  Janek jesli masz firmę-zakład prosperujacy to się nim zajmij...
  Skoki nie są wieczne, dostaniesz małe stypendium....a żeby konkretne profity były ze skakania to musisz być w klasyfikacji minimum 15, aby godnie żyć i pozwolić sobie na więcej niż zwykły ,,Janusz" . Masz zakł produkcyjny, a ludzie chcą aby być rzetelnym -wiarygodnym-sumiennym.
  Meble tanie nie są, a dobre meble to dziś każdy kupi. Skoki potrwają do 30 stki i potem co ?
  Przy meblach możesz rzezbić mając lat 50...
  Zresztą widzisz, kadra jest mocna na dziś...

 • freud1

  Oceniono 6 razy 2

  Stefan przechodzi crash course wolskosci.

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Troche lub bardzo,,

 • honkers

  Oceniono 11 razy 1

  Niech już ten Ziobro spada i zabierze ze sobą Zbycha.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  małysz już tłumaczy wszystko z okolic skoczni nierozgarniętym oglądaczom, ktoś musi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX